M inerul Lupeni s-a distrat cu Hațegul, într-un 5-0 clar, demonstrând că își merită poziția de lider.

C.S.M Vulcan a rezolvat din prima repriză, 5-0 (goluri Pârvulescu 2, Bardac, Chircă), meciul cu Uricaniul, în timp ce Inter Petrila a cedat la 1-2 (după 0-2, golul fiind reușit de Diaconu) la Șoimul Băița. Deși i-a ținut în șah până la pauză pe cei de la Brad (1-1), în final C.S.C Sântămăria Orlea a cedat cu 2-5.
Minerul Lupeni (antrenor Dan Voicu): Tonca (minutul 63 Al. Sandu), Mazilu (minutul 63 D. Androne), Ciocârlan (minutul 65 Bg. Matei), Arcuși, D. Belei, Prem, Glăvan, I. Roșian, Mândreci
(minutul 70 Seb. Popescu), A. Harangozo, Ov. Iepure (minutul 63 Băcăran).
Retezatul Hațeg (Daniel Dăscălescu): Pescar (minutul 80 Bobu), Dragoș, Săndulache, Băban, Trășcan, Armean, Scorobete, R. Cristian, Vârlan, Marcu, Branea (minutul 60 Beucă.)
Arbitru: Florin Roman-Deva
Spectatori: 200
Golurile: 1-0minutul 9 Mândreci din acțiune, 2-0minutul 25 A. Harangozo 11m, 3-0minutul 48 Prem de la 8m, 4-0minutul 51 A. Harangozo din 5m, 5-0minutul 80 Băcăran 11m, faultat de Pescar

Clasament
1.Minerul Lupeni 14 13 0 1 54-8 39p
11.Victoria Călan 14 2 2 10 17-44 8p
12.Minerul Uricani 14 0 1 13 5-86 1p