Întâlnind un adversar mai dificil (dupã 10-1 cu Aurul Certej  si 7-0 cu Minerul Uricani), Hercules Lupeni a avut probleme serioase, chiar în a obtine un punct!
Cârdei (min. 18) a avut o imensã ocazie, apoi tot oaspetii deschid scorul, Ov. Popesc (min. 22 si 31) putând majora scorul. Abia în minutul 32 gazdele au o ocazie, dar I.Rosian rateazã de la 12 m.
La reluare, gazdele vor lua conducerea, dar sutul lui R. Drãgoescu va anula posibila victorie lupeneanã, un 2-2 fiind perfect echitabil în contextul acestui joc.

Hercules Lupeni – Retezatul Hateg  2-2 (1-1)
Hercules Lupeni (antr. Dan Voicu): Nitu (min. 81 Dãneasã), Ciorâia, Ad. Rosian, Ionascu, Pop (min. 32 Buturcã), Cismasiu, R. Moldovan (min. 70 Pârvulescu), Ciocârlan, Bãcãran, A. Harangozo, I. Rosian.
Retezatul Hateg (antr. Flavius Itul): A. Farcas, Ardelean, Arcusi, Laslãu, Tãmãsiloni (min. 44 D. Belei), Simoneac, Pârvu, I. Gavriluti (min. 85 Dãncesc), Cârdei, R. Drãgoescu, Ov. Popesc (min. 60 Sg. Maier)
Arbitru. Daniel Roman (Deva); Obs. AJF: Adrian Radu (Deva)
Spectatori: 300
GOLURILE: 0-1 Pârvu de la 20m în vinclu, 1-1 R. Moldovan din actiune; 2-1 Cismasiu în vinclu de la 32 m.; 2-2 R. Drãgoescu de la 35 m. cu boltã la vinclu

PETRILA NU IARTÃ NIMIC!
Campioana en titre a Ligii a IV-a Hunedoara, Inter Petrila, a învins fãrã drept de apel o fostã campioanã, Univ. Petrosani, cu 4-1. A fost confruntarea celor doi antrenori la cele douã echipe, Adi Câmpean respectiv Dan Voina,câstig de cauzã având cel petrilean.
C.S.M. Vulcan a prins o zi bunã, spulberând cu 3-0 Cetate II Deva.
*  *  *
C.S.M. Vulcan – Cetate II Deva  3-0 (2-0)
C.S.M. Vulcan (antr. Dorel Mârsava): Suteu – Visa, Bulimej, Buduroi, Bãdãrãu – Silip, I. Bob (min. 83 Vas), Fl. Rus (min. 69 L. Moldovan), Mândreci (min. 83 Vajda) – Talpã, Bãrcãceanu.
Cetate II Deva (antr. Daniel Haidiner): Stãnici, Hîrciog, Sicoe, Pieptea, Stãnescu – Lupu, Ternã, Bg. Valentin (min. 56 D. Avram), Poenar – Pap, Costea.
Arbitru : Leopold Herzog – Bãcia
Autori: Bulimej (min. 19), Sicoe autogol (min. 24), Mândreci (min.59)

*  *  *
Victoria Cãlan si-a asigurat victoria cu Gloria Geoagiu, 2-1 încã din prima reprizã când a condus cu 2-0 (goluri Stãnculea si Muntean).
Tânãra echipã a Jiului nu a rezistat în fata lui C.S. Hunedoara, 0-5 pe teren propriu.
Puncte pretioase au pierdut ambele echipe în rezultatul de egalitate Dacia Orãstie – Soimul Bãita 2-2.