Un meci în care s-a văzut o clară diferență între cele două echipe, un Lupeni dezlănțuit , o echipă care și-a acceptat, statutul de
sparring-partner, Uricaniul luând bătaia firească. „Adversarii noștri ne-au dominat clar. Deocamdată atâta putem….”a spus Toni Sedecaru (in foto), antrenorul echipei din Uricani.

Minerul Uricani (antr. Toni Sedecaru): Bucșă – Anghelina, Căpriță (min. 86 Dănilă), Bălănean (elim. în minutul 78), Lera, Szima – I. Radu (min. 80 Al. Roșu), Tulpea, Romanesc (min. 38 Boldi) – Cr. Ban (min. 46 Constanciuc), Suvac.
Minerul Lupeni (antr. Dan Voicu): Adr. Farcaș – D. Androne (min. 74 H. Moldovan), Ciocârlan, Buțurcă (min.46 Ciorâia), Șilip – I. Roșian, Glăvan, Bănceanu, Mândreci – G. Rădulescu, Băcăran.
Arbitru: Viorel Miclean – Brad.
Spectatori: 100.
Golurile: 0 – 1: Glăvan (min. 3); 0 – 2, 0 – 3 : Mândreci (min.20, min. 43); 0 – 4: Burlan (min. 79); 0 – 5, 0 – 6: Băcăran (min. 88 și 89);

SCORURI MARI
l 24 de goluri s-au marcat în cele cinci partide ale primei etape a returului, asta însemnând o medie mai mare de cinci goluri pe meci.
l C.S.M Vulcan a fost învinsă la scor de forfait acasă, 0 – 3 cu Gloria Geoagiu. l Corvinul II Hunedoara – Inter Petrila 6 – 3, cu două reprize de 3 – 1, golurile petrilene fiind marcate de Agapi, Sg. Badea și Tăian .