R ezultatul de egalitate al Aurului Brad la Orăștie (după ce gazdele au condus la pauză cu 2-0 și au avut două eliminări) a făcut ca Minerul Lupeni să revină pe primul loc.

C.S.M II Deva-C.S.C.S Orlea 1-1 după ce oaspeții au condus prin golul lui Răzvan Drăgoescu până înspre finalul meciului. Inter Petrila victorie prețioasă cu Retezatul Hațeg prin golul marcat de Diaconu în minutul 44. Șoimul Băița din nou învinsă la scor, 0-5 la Gloria Geoagiu, Claudiu Marcu (26 ani) reușind un hat-trick. C.S.M Vulcan nu poate trece de Victoria Călan, 0-0, fiind de patru etape fără victorie.
După atâtea înfrângeri catastrofale (1-9 la Gloria Geoagiu, 0-14 la Aurul Brad, 0-5 la Dacia Orăștie, 1-7 cu Retezatul Hațeg), 1-7 la Sântămăria Orlea), un 0-5 cu liderul Minerul Lupeni poate fi socotit un rezultat favorabil.
A fost un meci în care portarul gazdelor Beleni a apărat un penalty și alte șase mingi pe care „scria” gol, în minutele 8, 17, 23, 31, 38 și 40! Evident, mai ales după pauză, lupenenii au dominat clar, gazdele n-au contat deloc pe faza ofensivă, pe alocuri, în afara portarului Beleni, dar Tocănel, Al. Roșu și Călin părând a se apropia mai mult de jocul de fotbal. O victorie importantă pentru Minerul Lupeni care revine pe prima poziție a clasamentului.
Minerul Uricani-Minerul Lupeni 0-5
Minerul Uricani (antrenor Tony Sedecaru):
Beleni, Meroniac, Balla, Călin, Ghiorghiță (minutul 82 Podea), Nicu (minutul 12 Constanciuc), Tocănel, Hurez, Drugă, Roșu, Lera.
Minerul Lupeni (antrenor Dan Voicu):
Tonca, Mazilu, Buțurcă, Ciocârlan (minutul 75 Bg. Matei), Belei (minutul 68 Șilip), Prem, Roșian (minutul 63 Glăvan), Bănceanu (minutul 46 A. Harangozo), Mândreci, Băcăran (minutul 63 Seb. Popescu), Iepure.

CLASAMENT
1. Minerul Lupeni 10 9 0 1 40-8 27p
11. Victoria Călan 10 1 2 7 12-34 5p
12. Minerul Uricani 10 0 0 10 4-70 0p