O ultimă etapă din tur, cu doar două egaluri ale gazdelor, în rest victorii ale gazdelor pe toată linia.
Aurul Brad-Gloria Geoagiu 2-1 cu emoții, golul victoriei fiind marcat de Leaha în minutul 72.
Minerul Uricani pierde, 0-2 la Călan, iar Vulcanul scoate un prețios 3-3 la Băița, după ce a revenit de la 0-2 la 3-2, fiind egalată în minutul 90+2! Pentru Vulcan au marcat Bardac, Krafft și Vamoș.
Tur încheiat în forță
Excelentă adaptarea lui Laurențiu Mazilu pe poziția de fundaș dreapta, fostul jucător al Jiului demonstrând veleități și în această calitate.
Ciocârlan-Arcuși s-a dovedit un cuplu de apărători centrali bine sudat, pe stânga Dan Belei fiind jucătorul fără vârstă, cu centrări și deposedări fără reproș, linia mediană și atac și-a consolidat și ea un grup forte, cu Prem, Roșian, Bănceanu, Mândreci, A. Harangozo, Băcăran, Seb. Popescu, Glăvan sau Ovidiu Iepure. Sunt așteptați în plentitudinea forțelor Șilip și Bogdan Matei, dar și mai tinerii jucători proveniți din rândul propriei pepiniere.
„Pot să mă declar mulțumit, a fost un tur bun și sper să continuăm în aceeași cheie. Am încredere că ne vom atinge obiectivul, locul 1” a spus antrenorul Dan Voicu.

Minerul Lupeni –
C.S.M II Deva 3-0
Minerul Lupeni (antrenorul Dan Voicu): Tonca, Mazilu, Ciocârlan, Arcuși, Belei (minutul 65 D. Maria), Prem, Roșian (minutul 65 Băcăran), Bănceanu, Mândreci, Ov. Iepure (minutul 80 Glăvan), A. Harangozo (minutul 53 Seb. Popescu).
C.S.M II Deva (antrenor Alex Doboș): Korbl, Mocanu, Ionică, Giosu, Grigorescu, Țoiu, Chițimia, Bloțu, Grill (minutul 46 Iacob), Nicoară (minutul 46 Penzeș), Iana (minutul 46 Bămbălău).
Arbitru: Cătălin Blându-Hunedoara
Spectatori: 200
Golurile: 1-0 Ov. Iepure minge deviată din spatele lui Giosu; 2-0 Bănceanu șut de la 12 m; 3-0 Seb. Popescu din pasa lui Prem

Clasament
1.Minerul Lupeni 11 10 0 1 43-8 30p
11. Șoimul Băița 11 2 2 7 16-41 8p
12.Minerul Uricani 11 0 0 11 4-72 0p
Golgeterii
27 goluri: Tecsi-Aurul Brad
11 goluri: I. Filipaș-Aurul Brad
8 goluri: Seb. Popescu-Minerul Lupeni, Al. Marcu-Retezatul Hațeg, Noja-Dacia Orăștie, Cipr. Roșca-C.S.C Sântămăria Orlea