Î n sfârșit Jiul a arătat altceva la acest joc unde doar 150 de spectatori s-au încumetat să înfrunte frigul și ora nepotrivită, la fel ca și ziua, vineri…

Oaspeții au început bine, cu ocazia lui Avrămescu (minutul 4), la o intervenție excelentă a portarului M. Marcu. Vine golul lui Ciubotariu, ratează Torkos din 8m (minutul 32), Jiul intră cu 2-0 la pauză, dominând clar repriza a doua, lăsând o bună impresie, la ultima apariție în acest an în fața, din păcate, unui număr mic de spectatori.
Jiul Petroșani-Gilortul Tg. Cărbunești
Jiul Petroșani (antrenor Adrian Enășescu): Marcu, Gașpar, Filip, Iftimie, June (min. 76 Ferhaoui), Ciubotariu (min. 85 Iorgulescu), Geangălă, Istrate (min. 85 Pencea), R. Sandu, Paliu, Stancu.
Gilortul Tg. Cărbunești (antrenor Mario Găman): Iuțalîm-Bărănescu (min. 46 Șerbulescu), L. Gheorghe, Siewe, Marina-Avrămescu (min. 76 Brujan), Dănăricu (min. 46 Meliță), Pătrășcoiu (min. 46 Seb. Popescu), Săulescu, Roncea (min. 46 Marica), Gâlcescu.
Arbitru: Sorin Saladea – Arad | Spectatori: 150
Golurile: 1-0 min. 13, Ciubotariu din pasa lui Istrate, 2-0 min. 45+1 Istrate cu capul din 7m la centrarea lui Filip; 3-0 min. 64 June din unghi de la 14m
Echipele craiovene au încasat 10 goluri acasă!
Penibile echipele F.C.U II „Mititelu” și C.S.U II „Rotaru” taxate dur pe teren propriu de echipele din Banat, Voința Lupac și C.S.C Ghiroda. C.S.M Deva pierde fără drept de apel la Șimian, 1-3 cu Viitorul, „zburdând” direct pe locul 4! Jiul Petroșani a reușit o victorie tonifiantă, după o perioadă cu destule nereușite, consolindându-și poziția pe locul 6, renăscând speranțele pentru play-off, De remarcat, trei jucători
conduc în clasamentul golgeterilor cu câte 10 goluri marcate de fiecare.