Rezultatul de 2-2 înregistrat de CSM Vulcan la Cetate II Deva a surprins pe toatã lumea. Tinând cont cã echipa din resedinta de judet este una dintre cele mai slab cotate.  Iatã explicatiile oferite de antrenorul vulcãnean Dan Voicu:
”Eu întotdeauna am fost sincer si obiectiv. Ne-am dus acolo cu nasul pe sus si devenii aveau în min. 37, 2-0! Am fãcut o primã reprizã sub orice criticã, nici nu mã  mirã scorul. La pauzã i-am luat  mai tare pe jucãtori si am marcat în partea a doua douã goluri, insuficient însã pentru victorie, fatã de sezonul trecut, e foarte greu… Gânditi-vã cã s-au lãsat de fotbal Epure si Cismasiu doi jucãtori utili apoi Adi Farcas si Simoneac au plecat la Jiul, iar pe juniorii Krafft, Nanu si Sg. Mihalache i-am lãsat la U19 sperând într-un rezultat bun. Dar si acolo, 0-3 pe fondul unor mari probleme de indisciplinã. Voi avea o discutie serioasã cu acesti bãieti, asa nu se mai poate!”, a spus Dan Voicu.