„Sunt mulțumit de atitudinea echipei, dar nu am avut luciditatea necesară după deschiderea scorului”, declara după meci antrenorul Jiului, Flavius Boroncoi.
După un prim sfert de oră bun al Jiului, urmează marile ocazii ale gorjenilor: minutul 35, Aerts scoate de pe linia porții șutul lui Ciutică, minutul 51 Bărănescu șutează razant, minutul 52 M. Popescu se remarcă la lovitura liberă executată de Dănăricu. Vine golul de 1 – 0, oaspeții revin în atac, portarul Mario Popescu (minutul 64) are o nouă intervenție salvatoare, apoi 1 – 1, cu o ultimă ocazie tot a gorjenilor, același M. Popescu (minutul 87) apărând excelent șutul lui D. Bucur.
Jiul rămâne în așteptarea victoriei de primăvară….

JIUL PETROȘANI –
GILORTUL TG. CĂRBUNEȘTI 1 – 1
JIUL PETROȘANI (antrenor Flavius Boroncoi): M. Popescu – Jurcuț, Bg. Matei, Aerts, Torkos – Ferhaoui, D. Pușcă (minutul 50 Bădărău), R. Sandu, Dobrean (minutul 50 Caralicea) – Dioum, Katalay.
GILORTUL TG. CĂRBUNEȘTI (antrenor Mario Găman): Oprița – Bărănescu, L. Gheorghe, Ulrich, Oprișa – Dogaru, Avrămescu (minutul 40 Săulescu), Ciutică, D. Bucur – Dănăricu, Gâlcescu.

S-A CONTURAT PLAY-OFF-UL
Înainte cu o etapă de finalul campionatului regular, lucrurile s-au așezat în Seria a 7 – a. Victoria Șimianului, 2 – 0 la Filiași, a asigurat echipei de la Dunăre prezența în play-off.
Senzațională Victoria Hațegului, 7 – 0 la Viitorul II Tg. Jiu, dar și a Bradului la Ezeriș, Aurul revenind de la 0 – 1. C.S.M Deva, după 4 – 0 cu Voința Lupac, lider neînvins al Seriei a 7 – a.