Șoimul Băița –  Gloria Geoagiu

Minerul Uricani –  CSM Vulcan

Dacia Orăștie –  Retezatul Hațeg

AURUL…STRĂLUCEȘTE !

Fostă divizionară „C”, „B” și chiar „A” (în anii ’50…), echipa Aurul Brad are un început de sezon în forță, cu două victorii clare, 4-1 cu Minerul Uricani și 5-1 cu Șoimul Băița (care a condus la pauză cu 1-0 !), anunțându-și pretendența la locul 1 încă de pe acum ● Retezatul Hațeg, scor de forfait cu CSM Vulcan, 3-0 (2-0), prin golurile marcate de Ștefoni, Pițigoi – 11 m și Ov.Popesc ● ● „Scor  mincinos , n-am fost chiar de 0-3…La primul gol a greșit copilărește portarul Mihalache, la penalty, discutabil, eu zic că Șilip nu a faultat, apoi după pauză, ne-am stins…” declara antrenorul secund al Vulcanului, Doru Mârșava ● Dacia Orăștie – Inter Petrila 0-3, cu golurile marcate pentru petrileni de Zavracu, Macavei și Adi Câmpean (care pe 28 octombrie a.c. va împlini 40 de ani!), într-un meci în care la scorul de 0-2, gazdele au avut doi jucători eliminați ● Azi de la orele 16, un derby de Valea Jiului în cadrul etapei a 3-a, Minerul Uricani – CSM Vulcan●