M eci tonifiant pe un frig ce ne-a adus aminte că suntem în decembrie, meci cu emoții pentru gazde (care au ratat o mare ocazie în minutul 23 prin Bănceanu, șut de la 5m peste poartă), care s-au văzut conduse cu 1 – 0, dar au revenit rapid, cu o repriză secundă, excelentă.
C.S.M II Deva cu majoritatea jucătorilor sub 19 ani, a cedat în final, experiența celor de la Lupeni înclinând în final balanța în favoarea lor. Trei puncte importante în economia echipei Minerul Lupeni.

MINERUL LUPENI – C.S.M II DEVA
Minerul Lupeni (antr. Dan Voicu): Farcaș, D. Androne, Ciocârlan, Ciorâia, Șilip (min. 65 Maria), Roșian, Glăvan, Bănceanu, Mândreci, Rădulescu (min. 76 Belei), Băcăran.
C.S.M II Deva (antr. Florin Călugărița): Lazăr (min. 87 Bg. Costică), Sicoe (min. 46 Neagoe), Opriș, Penzeș, Pintea, Tod (min.83 Sita), Avram, Boldor, Chițimia, Tamaș ( min. 65 Iacob), Bodeștean (min. 73 Silvestru).
Arbitru: Cătălin Jurgiu – Hunedoara; | Spectatori: 300;
Golurile:
0 – 1 : Bodeștean cu capul din 7m la centrarea lui Chițimia;
1 – 1 : Băcăran cu capul din 6m; 2 – 1 : D.Maria șut de la 16m.

CÂND VULCANUL ERUPE…
Horobeț a înscris de patru ori într-un 6 – 0 reuși de C.S.M Vulcan la Șimian cu Viitorul Șoimuș.
Scorul etapei l-a reușit Șoimul Băița, 9 – 0 cu Victoria Călan și în acest meci jucătorul Pisoiu fiind autorul a patru goluri, atacantul Băiței având 43 de ani!
Surprinzătoare înfrângerea echipei Corvinul II Hunedoara cu 1 – 6 la Gloria Geoagiu, din punct de vedere al scorului.