Iatã cã desi la început era ciuca bãtãilor, echipa C.S.M. Vulcan îsi revine încet la normalitate. Este a treia victorie consecutivã a echipei din Vulcan o victorie la scor în dauna ocupantei penultimului loc.

Mãgura Pui a jucat la Sântãmãrie Orlea, unde la scorul 1-0 în favoarea sa (gol I. Lulpulescu), meciul a fost întrerupt de arbitrul Alexandru Bãlan (Deva) la o busculadã creatã în minutul 70, în care au fost implicati si spectatori.

A.S. Sântãmãrie Orlea – Mãgura Pui 0-1 (întrerupt în min. 71)

A.S. Sântãmãrie Orlea (antr. Flaviu Itul): C. Olãrescu – M. Stoica, N. Ionescu, Bâhu, Urs – R. Marcu (min. 55 Mitucã), P. Olãrescu, Tomoni, Tãsalã (min. 64 Martinescu) – Val. Rus, Oneasã.
Mãgura Pui (antr. Ov. Ciolea): L. Militaru – Cr. Ban, A. Bãiconi, Em. Bãiconi, (min. 23 Stoiconi), Cãpritã – Tr. Biris, Sora Rosca, I. Lupulescu, Ov. Cidea – Sãlãsan, A. Turcu (min. 55 Cl. Zorfi).
Arbitru: Alexandru Bãlan – Deva.
A marcat: I. Lupulescu (min. 31).

Ionut Lupulescu a marcat unicul gol în min. 31, la un minut dupã ce gazdele au rãmas în zece jucãtori dupã eliminarea lui Nicusor Ionescu în min. 30.

Comisia de Disciplinã a AJF urmeazã a stabilit cine sunt vinovatii producerii acestor incidente.

Muresul Pricaz realizeazã scorul campionatului, 15-0 cu A.S. Cerna Lunca Cernii, jucãtorul Paul Apati înscriind 8 goluri, Bobby Buna reusind si el un hattrick (3 goluri).

Victorie clarã în deplasare, Santos Boz – Comunal Ilia 2-6 (0-2), echipa antrenatã de Ciprian Luca, fostul fundas al Jiului, punctând prin Goronea (2), Danc, Moga, Tuligã si D. Moldovan.

Dacia Bosorod nu s-a prezentat  la Ponorul Vata, pierzând la “masa verde” cu 3-0.

C.S.M. Vulcan îsi intrã în parametrii, continuând o serie de trei victorii la rând, administrând celor de la Bãcia a 13-a înfrângere consecutivã.