Minutul 90+4: Lupeniul este condus acasă, vine Adi Farcaș din propria-i poartă, de pe la 20 de metri, îl vede liber pe Bănceanu, cu exteriorul piciorului stâng i-o „pune pe tavă” lui Bănceanu, care înscrie din interiorul careului mare spectaculos!

Ce final putea fi mai frumos, chiar dacă un scor de 3 – 3 nu sună prea bine pentru Minerul Lupeni…
În rest, o partidă, agreabilă cu multe ocazii ale gazdelor (Ciocârlan și G. Rădulescu au nimerit bara în minutele 2 și 48), dar până la urmă, un meci în care a contat ultima impresie, faza deschisă la începutul articolului.

MINERUL LUPENI –
CORVINUL II HUNEDOARA 3 – 3 (0 – 1)
Minerul Lupeni (antr. Dan Voicu): A. Farcaș, D. Androne, Ciocârlan, Ciorâia (min. 35 Burlan, min. 58 Maria), Șilip, I. Roșian (min. 82 A. Harangozo), Seb. Glăvan, M. Bănceanu, D. Mândreci, G. Rădulescu (min. 82 Krafft), Băcăran;
Corvinul II Huunedoara (antr. Mircea Alic): Raf. Conig, Lupușor (min. elim), Predică, Hlubic (min. 72 Prejban), Ion, Lingurar (min. 67 Achim), Botoșneanu, Pocioian, Mailat (min. 46 André), Buș, Mitran;
Arbitru: Horațiu Balea – Alba – Iulia; | Spectatori: 300;
Golurile: 1 – 0 – Băcăran din 6m (min.20); 1 – 1 – Mitran din acțiune (min.50); 1 – 2 – Mitran cu capul (min. 52); 2 – 2 – G. Rădulescu din 7-8m (min.55); 2 – 3 – Predică după un corner
executat de Buș (min. 76); 3 – 3 – Bănceanu din pasa lui Adr. Farcaș (min. 90+4).