l Minerul Lupeni a încheiat en fanfare prima parte a campionatului regular, cu 0 victorie clară la Călan, rămânând liderul turului.
l Gloria Geoagiu ,,se ține”de lider, câștigând fără
probleme la Șoimuș cu 2 – 0.
l Echipele secunde ale Devei și Hunedoarei au încheiat turul cu un C.S.M II – Corvinul II, 0 – 2.
FOTBAL DE VALEA JIULUI
VICTORIA CĂLAN – MINERUL LUPENI 0 – 4 (0 – 0)
,,CINE E PE PRIMUL LOC, CINE EEEE, LUPENIUL E!”
Minerul Lupeni s-a încălzit mai greu la Călan, dar și-a dat drumul după pauză, când și-a spulberat adversarul cu 4 – 0, prin golurile lui Băcăran (min. 56 și 90), Mândreci (min.59) și Andrei Harangozo (min.84). Gazdele, mai nervoase, au rămas în zece jucători după eliminarea lui Ovidiu Gergely în min. 73, ca urmare a celui de-al doilea cartonaș galben acordat de arbitrul Horațiu Balea.
Minerul Lupeni (antr. Dan Voicu) a jucat în formula: Adr. Farcaș – D. Androne (min. 88 Udvar), Ciocârlan, Ciorâia, Șilip (min. 75 Burlan) – I. Roșian (min. 68 Krafft), Glăvan, Mândreci, Bănceanu – G. Rădulescu (min. 75 A. Harangozo), Băcăran.

C.S.M VULCAN – DACIA ORĂȘTIE 1 – 1 (1 – 1)
,,MUȘCĂ SAU SCUIPĂ PE CINEVA”
…așa scrie în foaia de observație a jocului, referitor la eliminarea jucătorului vulcănean Buda! Micul Suarez! Gazdele au deschis scorul în minutul 22 prin Her, dupa 7 minute (minutul 29) cei de la Orăștie punctând prin Dănuț Sălășan, pentru un 1 – 1 până la final.
C.S.M Vulcan (antr. Doru Mârșava): Prună – Căploiu, Șchiopu (min. 64 D. Andrei), Vișa, Șuteu – Her, Dencișor, Ratz, A. Marc – Pardos, Buda (elim. min. 88).

MINERUL URICANI – INTER PETRILA 3 – 3
ȘASE GOLURI PENTRU UN EGAL
Uricaniul începe în forță cu un gol în minutul 6 (Suvac), dar petrilenii se duc la pauză până la 1 – 2, cu golurile lui Tăian (minutul 16) și Diaconu (minutul 19). Uricaniul revine după după pauză, remontând la 3 – 2 – goluri Szima, Romanesc, Bălănean, dar va fi 3 – 3, gol Adi Câmpean în min. 69.