P atru echipe nu au pierdut în deplasare în etapa a 2-a, ACSO Filiași reușind chiar o victorie la Ezeriș. Retezatul Hațeg, surpriză mare la Deva, un egal smuls în minutul 90. Deși au deschis scorul și apoi au
condus cu 2-1 la Tg. Cărbunești, cei de la Aurul Brad au pierdut cu 3-4.

Jiul Petroșani – Viitorul Șimian 2-2 (1-0)
UN EGAL CÂT… DOUĂ BARE ȘI UN PENALTY RATAT!
JIUL (antr. George Zima): L. Mureșan – L. Pop (‘77 Istratie), Aerts, Goilean (”70 Bădărău), Keszeg – R. Sandu, Ferhaoui, Jurcuț, L. Kis – Cocină, Dănăilă (”75 Amadou Dioum)
VIITORUL ȘIMIAN (antr. Vasile Mănescu): Neacșu – R. Lică, Song, C. Dobre (”46 Keita), Enache – Toader, G. Ciubotariu, Tarabac (”76 D. Vlad), Trip (”76 Rupa) – Stoenac (”90 Poiană), Velici (”90 R. Iorgulescu).
Arbitru: Marius Spânu – București; Spectatori: 800
GOLURILE: 1-0 Cocină (min. 35), 1-1 Velici (min. 48) din lovitură liberă de la 18 metri; 1-2 Velici (min. 49) șut de la 8 m.; 2-2 Aerts (min. 62).
În minutul 65, Dănăilă a ratat o lovitură de la 11 m., apărată de portarul Neacșu