Partidã interesantã la Pitesti, în cea mai mare parte echilibratã, cu o echipã FC Arges usor superioarã la capitolul ofensiv, cu 3-4 ocazii de gol. Dupã pauzã, pe o ploaie torentialã – la meci au fost, totusi, 4000 de spectatori! – apãrarea ACS-ului se închide tot mai bine, pe final, Vlad Rusu având o mare ocazie. Cele mai importante actiuni ofensive ale oaspetilor au fost în minutele 14 – C Nagu, sut peste transversalã, 39 – cu capul de la 14 metri, C. Neagu. Dupã acest joc, Energeticianul se aflã pe locul 5.
Snagovul, o revelatie
Dupã cinci etape, Sportul Snagov este marea surprizã a sezonului: fãrã înfrângere, un singur gol primit!
Fosta divizionari de Liga I din campionatul precedent, la pãmânt: 0-3 acasã cu U.T.A lui Ionut Popa si doar o victorie pânã în acest moment.
Dacia Unirea Brãila, Aerostar Bacãu si CS Balotesti rãmân fãrã victorie în actualul sezon.