CSSP – Chimia Rm. Vâlcea 18-26
CSS Petrosani nu a putut face fatã ocupantei locului 1, Chimia Rm. Vl. (antr. Nicoleta Lazãr), care desi condusã in primele minute cu 3-0 de cãtre gazde, si-a revenit rapid, ajungând la 7-3! Asta dupã ce echipa din Petrosani ratase trei lovituri de la 7 m. Antrenorul Daniel Brânzãu a folosit echipa: Denisa Nitu (6 goluri), Giulia Kovacs, Evelyn Avãdanei, Bianca Târle (7g), Delia Câmpean (3g.), Denisa Avãdanei (1g.), Enisa Askar (1g.), Alexandra Matei, Bianca Iancu, Bianca Krautner, Iulia Iancu, Sava Rus. De la oaspete cele mai multe goluri au fost marcate de Alicia Goârlã (8g.), fiica fostei handbaliste Simona Gogârlã si Ioana Popescu (5g.). Victoria a revenit Chimiei Rm. Vâlcea cu scorul de 26-18 (13-8).
Declaratia zilei
„Am fi reusit sã câstigãm meciul cu Chimia Rm. Vâlcea, dacã s-ar fi încheiat în minutul 4, când conduceam cu 3-0…”, a spus Daniel Brânzãu, antrenor CSS Petrosani, dupã jocul pierdut cu Chimia Rm. Vâlcea.
C.S.M. Vulcan – CSS D.T. Severin 19-28
Nici echipa de junioare III (14—15 ani) a C.S.M. Vulcan nu a reusit mai mult, ea a cedat pe teren propriu (la Petrosani), cu CSS Dr. T. Severin, liderul neînvins al Seriei E. „Am pierdut în fata unei echipe foarte bune dar pot sã apreciez evolutia  echipei mele care s-a strãduit sã tinã pasul cu mai puternicul sãu adversar”. A spus prof. Elvis Stan, antrenorul echipei din Vulcan. În celãlalt meci de junioare III, un rezultat fãrã comentarii, 51-25!?