Gazdele au condus din min. 38 prin golul marcat de Bânceanu (min. 38), studentii având deja douã cartonase galbene încasate pânã la acel moment (Mihãilescu si Selaje).
Minut 38 fatidic pentru ambele echipe care rãmân în 10 dupã eliminarea lui Bânceanu (Univ. Petrosani) si Cãsãlean (CSC Ilia). Adr. Pârvu min. 56 înscrie pentru 1-2.
Minutul 75, oaspetii mai pierd un om, Igna fiind eliminat pentru al doilea cartonas galben. Caius Popa înscrie în min. 82, golul cu care CSC Ilia obtine victoria cu 2-1.
*  *  *
Univ. Petrosani (antr. Gabi Nitu): Ozarchevici – Bontari, Câploiu, Gyurca, Macaru – Schiopu (min. 48 Onica), Selaje, Cârciumaru, Horobet – Bânceanu, Bogyo.
CSC Ilia: Cotovanu – Cãsãlean, Dane, Fântânã, Igna – Lazãr, Leucean (min. 68 C. Popa), R. Moldovan, Adr. Pârvu – Planicek, R. Sava.
Arbitru: Cãtãlin Jurgiu – Deva
Golurile: 1-0 Bânceanu min. 31, 1-1 Adr. Pârvu min. 56, 1-2 C. Popa min. 81.
Luptã strânsã
”Tara Hategului” tine aproape de lider a învins cu 2-0 (0-0) la Bretea Românã prin douã goluri modeste dupã pauzã prin Fl. Lãcãtus (min. 58) si Bãlusã (min. 84).
Bine a mers cu Mãgura Pui 2-1 (1-0) în deplasare la Unirea Gen. Berthelot chiar dacã a câstigat cu emotii în min. 90+2 (gol Albu), dupã ce au condus cu 1-0 în min. 38 (gol Mailat) fiind apoi egalati în min. 50 (gol St. Varga).