… dupã pauzã s-au marcat la Bretea Românã, în jocul Sargetia – Mãgura Pui 2 – 4, oaspetii deschizând scorul prin autogolul lui Val. Rus (min. 49), oaspetii mai marcând prin Mailat (2 – foto) I. Lupulescu, gazdele prin Popovici si Cretu.

Tot … a fost la pauzã si în jocul A.S.Sânt. Orlea – CSC Ilia, gazdele reusind în final victoria cu 2 -1, desi oaspetii au condus cu 1 – 0 (gol … în min. 69), Orlea înscriind în min. 90 golul victoriei prin Alin Ceutã.

O altã victorie în deplasare, cu 3 – 1 a reusit Zarandul Criscior la Agro Bãcia, autorii golurilor fiind Lulusa, Rob. Deoancã si Remus Deoancã unicul gol al gazdelor fiind marcat de M. Muresan.

Campionii, dezlãntuire dupã pauzã

Sargetia Bretea Românã – Mãgura Pui 2 – 4 (0 – 0)

Sargetia Br. Românã:

Hazulea – Tãnasã, Val. Rus, Popovici – D. Miclãus, Grui (min. 71 Ibãnescu), Cugerean, L. Crisan (min. 86 Todescu) – Cretu, Basarab.

Mãgura Pui (antr. Ovidiu Ciolea): L. Militaru – Cãpritã (min. 60 Alin Turcu), Cr. Ban, Poenar, Tomescu – Cr. Sãlãsan (min. 71 Stoiconi), Ov. Ciolea, Albu, Ov. Stoica (min. 63 Neiconi) – Mailat, I. Lupulescu.

Arbitru: Flavius Coroiu – Deva

Au marcat: Popovici, Cretu resp. V. Rus (autogol), Mailat (2), Lupulescu.

Victorie în ultimul minut!

A.S. Sântãmãria Orlea – CSC Ilia 2 – 1

ASS Orlea: Al. Popescu – Urs, Susan (min. 76 Mitucã), Petresc, Furca  – Dutã (min. 63 Cojan), Fl. Dragos (min. 66 I. Bãluse), Cheseoan, Ceutã – Burticã, Borbleanu.

CSC Ilia: Atanasiu – Borca, Bulgar, Cãsãlean (min. 77 Vlaicu), Danc – Fenesi, Igna, A. Lazãr, Moga – D. Moldovan (min. 46 Burtea), Rem. Stoica.

Arbitru: Cãtãlin Ionitã – Cãlan

Au marcat: 0 – 1 Burtea (min. 69), 1 – 1 Bordeanu (min. 78), 2 – 1 Ceutã (min. 90).