A 7-a etapă a juniorilor U.19 a campionatului județean s-a încheiat cu rezultate scontate. Minerul Uricani (antr. Raul Călina) este la a doua victorie, 3-2 cu Retezatul Hațeg, în timp ce, CFR Simeria a obținut o victorie la scor, 5-2 la Gloria Geoagiu.

Derbyul Campionatului Județean de Juniori U.19 (gr. 2005) a avut loc în Valea Jiului, între Minerul Lupeni și Jiul Petroșani, meci încheiat la egalitate, 1-1 (0-1), pentru gazde marcând D. Fodor, după ce oaspeții au la pauză prin golul lui Gogescu.
Au jucat echipele: Minerul Lupeni (antr. Emil Lumperdean): Drâncă-Hârșan, Fazekas, Șt. Tanți (Cr. Fodor), Al. Șerban-Șindea, D. Fodor, G. Paraschiv, A: Rus (Ușurelu)-A Tanți, Haidu. Jiul Petroșani (antr. Damian Militaru): Erkedi-Istrate, Machedon, Piscureanu, Vreja (Diaconu)-Iftimie, D. Popa, Ragea, Ioniță-Gogescu (Răspopa), Pardos (Călin).
A fost un meci disputat, cu câte o repriză bună pentru fiecare echipă, rezultatul de egalitate fiind unul just, astfel că fiecare din cele două rămân fără înfrângere în actualul sezon.

Damian Militaru, un antrenor mulțumit de poziția de lider a echipei sale de juniori U.19