Meci plãcut, animat pe terenul nr. 2 al stadionului Lunca Jiului cu un arbitraj excelent (Florin Anca din Deva), cu o echipã Jiul Petrosani tinând piept unui adversar mult mai experimentat, atâta timp cât a tinut… combustibilul. Oaspetii, cu vreo trei ocazii imense în prima reprizã au fost mai în formã dupã pauzã când au ”forjat” în momentele când pe jiulisti i-au pãrãsit puterile punctând decisive în douã minute, pentru o binemeritatã victorie cu 3-1.
Jiul Petrosani (antr. Damian Militaru): Vraciu – Antofie (eliminat min. 79), Plãcintã, Al. Nicu – Graur, Stoicoiu, Stamate, C. Pop, R. Drãgoescu, Tutã
CSM Vulcan (antr. Dan Voicu): Sg. Mihalache – Buduroi, Arcusi, Ciocârlan, ªilip – Mândreci, Harangozo, Simoneac, Bãdãrãu – I. Rosian, I. Bob
Arbitru Florin Anca– Deva
Spectatori 150
Au marcat: 0-1 A. Harangozo (min. 25), 1-1 Tutã (min. 32), 1-2 Simoneac (min. 71), 1-3 I. Rosian (min. 92).