Victorie cu emotii pentru Retezatul Hateg 2 – 0 la pauzã (marcator Ov. Popesc ambele goluri) dar abia 2 – 1 în final cu Soimul Bãita.

Univ. Petrosani umilitã pe teren propriu 1 – 6 cu Inter Petrila (0 – 5 la pauzã) si cu portarul Kiorean eliminat la 0 – 3… Golurile petrilene au fost marcate de Adr. Duma (3), Bocu, M. Filip si Cozac, pentru gazde autor Cârciumaru.

La eliminarea portarului universitar Alex. Kiorean care a sãrit la gâtul arbitrului Cãtãlin Jurgiu Hunedoara vãzând cartonasul rosu.

Minerul Uricani, o altã echipã în suferintã, fãcutã praf si pulbere sa Gloria Geoagiu 0 – 6!? ”Am jucat prea relaxat în fata unei echipe foarte bune”, a declarat Toni Sedecaru ntrenorul Minerului Uricani.