Minutul 11: Iulian Mitru de la Vointa Lupac trimite o „ghiulea” de la 23 metri, direct pe poarta lui Coblis si scorul va rãmâne pânã la final, CS Hunedoara – Vointa Lupac 0-1.
Încã un esec pentru fotbalul hunedorean, care de ani buni nu reuseste sã depãseascã un baraj de promovare în Liga a III-a.
Oaspetii au dominat jocul timp de 70 de minute, apoi Hunedoara a fortat egalarea, dar fãrã succes. Aproape 2000 de suporteri au plecat dezamãgiti de la stadionul „Michael Klein”, rãmânând cu speranta întoarcerii rezultatului în meciul retur din 23 iunie, din Caras Severin.
CS Hunedoara a folosit echipa: Coblis – Cr. Creciunesc, Ionicescu, Octavian Ionicã, Trãsc (min. 87 Ov. Stan), Herc (min. 55 Iacob), B. Creciunesc, Simionov, Bloj (min. 72 Apachita) – R. Popa (min. 59 R: Marcu), Tecsi.