Jiul – ACS Recas 1-0 (0-0) / Jiul Petrosani a castigat acasa meciul cu liderul Recas, cu scorul de 1 -0 in partida din etapa intermediara, de marti, intr-un meci cu multe ocazii, cartonase si faulturi. Jiulistii au reusit cel mai bun meci din retur.

Echipa pregatita de Marin Tudorache a dominat meciul si dupa ce in prima repriza minerii au avut un gol anulat din off-side acestia au punctat. In cea de-a doua repriza, in minutul 56 din lovitura de la 11 m.. Reusita i-a apartinut lui Drida, care a marcat fara echivoc.

Oaspetii au evoluat in ultima parte a meciului in doar 9 jucatori de camp. Drida se afla la patru goluri consecutive pentru gruparea din Vale, care este la o distanta de 10 puncte de adversara sa din Recas.

Victoria Jiului cade cel mai bine pentru rivala FC Hunedoara, care la randul ei s-a impus cu scorul de 3-0 in fata celor de la National Sebes. Hunedorenii s-au apropiat, acum, la doar doua puncte de liderul Recas si pastreaza sanse mari in lupta pentru promovarea in liga secunda.