● C.S.M.Vulcan a urcat pe locul 1 în clasament după ce s-a distrat cu C.S.II Hunedoara, 7-2 după ce oaspeții conduceau în min.8 cu 1-0 ● Au urmat trei goluri la rând ale gazdelor (Bănceanu, Șilip, Mândreci), apoi Horobeț, Mândreci-2 va fi 6-2, I.Roșian închizând tabela de marcaj în min.90 ● Surpriză la Călan unde hațeganii au învins cu 2-0 chiar din prima repriză, prin golurile lui Ștefoni și D.Pușcă ● Minerul Uricani rămâne în zodia înfrângerilor, 0-1 acasă cu Dacia Orăștie, golul oaspeților fiind marcat de M.Mureșan în min.25 ● Inter Petrila, două reprize diferite, 3-0 și 0-1 per total 3-1, cu un prim gol marcat rapid (min.1) de Bg.Matei, Zavracu și Adi Câmpean punctând și ei până la pauză.