Dupã trei etape, doar trei echipe sunt neînvinse  în Liga a V-a.

Dacia Orãstie a învins cu 1-0 la Ghelari; A.S. Sântãm. Orlea (antr. Flavius Itul) a câstigat  cu 2-1 la Victoria Dobra prin golurile lui Jurmoni si Mitucã; Muresul Pricaz a câstigat la Vulcan.

Mãgura Pui s-a distrat la Zarandul Criscior, scor 3-0, prin golurile lui Sãlãsan, Cr. Ban si Mailat.

Scorul etapei l-a reusit Berianul Beriu, 5-1 la Bãcia, echipa lui Dragos Morar punctând prin R. Paul (2), Laur. Popa (2) si Nasta.

C.S.M. Vulcan un simplu act de prezentã în fata a 30 (!?) despectatori. O echipã condusã din minutul 4 si care nu si-a mai revenit, chiar dacã în min. 6 Bg. Andone rateazã din 6m, apoi sutul lui Krafft (min. 15) este apãrat de Predescu. Eliminarea lui Lavric în min. 21 îngreuneazã  practic echipa Vulcanului, care dupã pauzã nici nu mai conteazã.

Pricazul are câteva mari ocazii dupã pauzã: Bãdarãu (min. 50) sut în barã de la 8m, Duicã (min. 58) rateazã cu capul, Pãtrut (min. 62), rateazã cu poarta goalã, iar în replicã, Bg. Andone (min. 63) nimereste bara! Dupã 0-2, vulcãnenii nu reusesc sã înscrie nici din penalty (falut în careu al lui Ov. Buta la Talpã), Bãncilã trãgând peste poartã…

C.S.M. Vulcan – Muresul Pricaz  0-2 (0-1)

C.S.M. Vulcan (antr. Iosif Iszak): Bãncilã – Silip (min. 80 Faur), Stângã, G. Moldovan, Bãrãcean – Krafft, Bãdãrãu, Buduroi, Mândreci (21 Lavric) – Vãduva (min. 35 Talpã), Bg. Androne (min. 63 L. Moldovan)

Muresul Pricaz (antr. Ioan Dobroian) Predescu – Ad. Popovici, Cl. Popovici, Bg. Buta, Cizmas (min. 70 Ov. Buta) – Duicã, Pãtrut (min. 68 Doarvoas), Ardelean, Bulgaru (min. 22 Dãnescu) – Apaty, Buna

Arbitru: Flavius Coroi – Deva
Obs. AJF: Mirel Biris – Deva