L iderul Seria H a junioarelor III (13-14 ani), C.S.M Vulcan (antrenor Elvis Stan) a cedat dramatic la C.S.S Sibiu, 29-31, după ce la pauză a condus cu 17-14!

Iată ce declară în acest sens, Alexandru Trestian, președintele secției de handbal de la C.S.M Vulcan: „Am condus în permanență până în minutul 35, când portarul nostru a primit cartonaș roșu și eliminat. Am avut până la acel moment mereu un avans de cinci goluri. După eliminiarea
portarului Rebeca Paraschiv, înlocuitoarea s-a,
Daria Czine nu s-a acomodat ritmului de joc și a cedat pe final la două goluri. Nu-i un capăt de țară, ne vom reveni” a precizat Alexandru Trestian.
C.S.M Vulcan a jucat cu echipa: Rebeca Parschiv, Daria Czine (portari), Amalia Onisie (13 goluri), Clara Todoran (8g), Maria Pălăceanu (4g), Maria Pălăceanu (4g), Denisa Manea (2g), Denisa Popa (1g), Clara Paragină, Anca Enea, Izabela Mărcuș, Erica Acsinte, Rebeca Cismaș.
În schimb C.S.S Petroșani (antrenor Alexandru Rotaru) a „defilat” la Mediaș împotriva celor de la C.S.S Mediaș, zdrobindu-le la o diferență de 29 (!) de goluri, scor 43-14! Acest rezultat, coroborat cu înfrângerea Vulcanului la Sibiu, e readus echipa din Petroșani pe primul loc al Seriei H. Au jucat pentru C.S.S Petroșani: Narcisa Cepoi (portar), Andra Crăciun (12 goluri), Denisa Prună (11g), Cosmina Feneșec (8g), Ariana Prună (16g), Raysa Pap (2g), M. Petraru (2g), Bianca Grecu (1g), Tania Olariu (1g).