Liderul campionatului, Dacia Orãstie (antrenor Cosmin Firu) a încheiat conturile cu C.S. Ghelari în prima reprizã, 2-0, când marcaserã pânã în min. 11 Vasarhelean si Teglã. Ponorul Vata a egalat la 1-1 la Santos Boz, în min. 85 prin Achim, marcând golul victoriei de 2-1 pentru gazde. Egal la pauzã, 2-2, Berianul Beriu s-a dezlãntuit dupã pauzã, 5-2 cu Agro Bãcia. A.S. Sântãmãrie Orlea (antr. Flavius Itul) a spulberat cu 6-0 pe Victoria Dobra (D. Dãncescu a marcat un hat – trick).

Scor de neprezentare în partida Sargetia Bretea Românã – Cerna Lunca Cernii 3-0 (autori Lungu 2, Plic), ambele goluri fiind marcate dupã pauzã. Mãgura Pui tine aproape de lider, dupã un clar 7-0 cu Zarandul Criscior, meci în care golgeterii campionatului, I. Lupulescu si Apati au marcat împreunã cinci goluri.C.S.M. Vulcan a contorizat trei puncte în deplasare, 3-0 la Muresul Pricaz, echipã retrasã din campionat.