1-1 a fost scorul C.S:M. Vulcan – C.S. Hunedoara pânã în min. 83, când Simionov a marcat golul victoriei pentru oaspeti, golul Vulcanului fiind marcat de Simioneac.
Excelentã comportare a avut Jiul, 1-1 cu Soimul Bãita (goluri R. Sanduresp. Grosu), oaspetii egalând abia în minutul 86. Victorie la scor a Minerului si Retezatului Uricani, 4-0 cu Retezatu Hateg  (goluri Preoteasa, Anghelina, M. Moldovan, V. Scurtu).
La Cãlan, Univ. Petrosani a cedat cu 2-4 (goluri Vl. Costea si T. Nistor)
Inter Petrila, recitat cu Cetate Deva II, scor 6-0, prin golurile marcate de Bg. Matei (3), Kalai (2), D. Alexandru.
Hercules, norocul … Barcelonei!
Minutul 88. La Sevilla, Barcelona era condusã cu 2-0. Intrã Messi, se face 2-2 în douã minute.
La Lupeni, minutul 90+4, era 1-2. Sut fericit cu bara…, 2-2! Cea fost pânã atunci? Un joc moale, blazat, practicat de gazde, cu o singurã ocazie a lui Cismasiu (min. 31), care a ratat de la 8 metri, dar oaspetii cu douã ocazii imense ale lui I. Filipas si R. Filipas (min. 45 si 45+1), goluri evitate de interventiile salvatoare ale lui Nitu.
Dupã pauzã, ritmul melcului, rupt de cele douã goluri superbe de 1-2 si 2-0, în rest, molesealã si plictisealã…
Declaratia zilei
„Sunt total dezamãgit de atitudinea echipei mele. Nu-i mai înteleg, o delãsare pe care nu mi-o pot explica. Avem cel mai slab sezon de când antrenez aceastã echipã”. – Dan Voicu – antrenor Hercules Lupeni.
  *  *
Hercules Lupeni – Aurul Brad  2 – 2 (1 – 1)
ACS Hercules Lupeni (Antrenor: Voicu Dan):
Nitu Alexandru –  Stoicoiu Robert,  Pop Marius,  Ionascu Cristian,  Cismasiu Raul,  Pãsãricã Marian, Filip Ion, Ciocârlan Cristian (Moldovan Remus min. 66),   Pârvulescu Cãlin, Harangozo Andrei, Serban Andrei.
Goluri: Pârvulescu Cãlin min. 11, Filip Ion min. 90+4.
CSA Aurul Brad (Antrenor: Gomoi Alin):  Ilea Marius –  Lup Andrei,  Filipas Radu,  Leaha Mihai,  Lup Alexandru,  Leucian Darius, Sorca Alin (Nistor Denis min. 62),  Filipas Ionut,  Miclean Viorel,  Lazãr Claudiu, Cristea Lucian (Nedea Radu min. 90+3).
Goluri:  Filipas Ionut min. 9, Leaha Mihai min. 52,
Arbitru: Roman Daniel (Deva)
Observator: Sedecaru Tony (Petrosani)
    *
Inter Petrila  – Cetate Deva 6 – 0 (3 – 0)
CS Inter Petrila ( Antrenor: Câmpean Adrian):  Oniciu Alexandru (Tîncã Adrian min. 70) – Matei Bogdan, Duma Adrian, Diaconu Alexandru,  Agapi Adrian,  Badea Sergiu,  Kalai Iosif,  Tãian Vlad,  Keszeg Bogdan(Anghel Cosmin min. 46),  Alexandru Dumitru,  Duma Cristian (Pãtrãscoiu Bogdan min. 55).
Goluri: Matei Bogdan min. 7, 66, 69, Kalai Iosif min. 16, 51, Alexandru Dumitru min. 33.
CNS Cetate 2 Deva (Antrenor: Sîrbu Marius): Huzum Cosmin –  Sicoe Marius,  Pap Cristian (Pavel Robert min. 38),  Hîrciog Timotei,  Ternã Eduard,  Mihorean Denis (Avram Daniel min. 72),  Ploscar Marius ( Rusu Gabriel min. 67),   Stãnescu Andrei,  Tarta Marius (Bogdan Valentin min. 55),   Vitonescu Flavius,  Teodorescu Antonio,
Arbitru: Bãiconi Emanuel(Boita)
Observator: Zlate Petre (Lupeni)
    *
CSM Jiul Petrosani – ACS Soimul Bãita 1 – 1 (1 – 0)
CSM Jiul Petrosani (Antrenor: Popa Horatiu): Haring Marius –  Dobre Florin,  Grigoras Gheorghe (Antofie Alin min. 49),  Turdean Codrut,  Preoteasa George,   Erdogozi Bogdan (Stãnilã Andrei min. 68),  Iordache Sorin,  Rujoi Gabriel(Cãrpãnean Valer min. 87),  Petrici Rãzvan,  Plãcintã Cristian (Stamate Iulius min. 78), Sandu Remus.
Goluri: Sandu Remus min 26.
ACS Soimul Bãita(Antrenor: Tãnasã Marius):  Rat Mihai –  Vajda Janos,  Deak Alexandru,  Sevastita Andrei,  Hort Cãtãlin,  Chelariu Nicolae,  Pisoiu Ioan,  Stamatin Claudiu (Grosu Ioan min. 60),  Salamon Lorant (Fit Tiberiu min. 73),  Vîrtan Emil,  Demian Raul (Mihalache Ionut min. 60).
Goluri: Grosu Ioan min. 86.
Arbitru: Blîndu Cãtãlin(Hunedoara)
Observator: Bulgaru Florin (Lupeni)
    *
Minerul Uricani  – Retezatul Hateg  4 – 0 (1 – 0)
ACS Minerul Uricani(Antrenor: Cîmpean Traian):  Cîmpean Traian –   Bãlãnean Bogdan,  Erdos Andrei (Scurtu Vasile min. 56),  Proteasa Elian,  Anghelina Andrei,  Cuibari Bogdan,  Suvac Florin,   Scurtu Daniel,  Tîmpu Adi (Cãlina Raul min. 76),  Trestian Gabriel,  Moldovan Marius.
Goluri: Proteasa Elian min. 36, Anghelina Andrei min. 73, Moldovan Marius min. 83, Scurtu Vasile min. 84.
CSO Retezatul Hateg (Antrenor: Itul Flaviu): Costa Ionut –  Muntean Marin (Ciorei Marcus min. 51),  Neiconi Florin,  Laslãu Daniel, Dãncescu Darius,  Marcu Rãzvan,  Sterp Iancu,  Stãnescu Alexandru,  Buzdugan Alin,  Coroi Marius,  Rivald Cristian.
Arbitru: Stanca Sergiu (Orãstie)
Observator: Radu Adrian(Deva)
  *  *
Victoria Cãlan  – Universitatea Petrosani  4 – 2
ACS Victoria Cãlan (Antrenor: Fulea Claudiu):  Bozesan Florin –  Cic Cãlin (Moldovan Marius min. 46),  Tomoioagã Dumitru,  Marinca Adrian,  Ionascu Tiberius(cap),  Corobea Cosmin,  Rosca Ciprian(Corobea Mihai min. 67),  Fulea Claudiu,  Mînja Andrei, Spãtar Daniel (Alexoi Marius min. 46),  Muntean Mihãitã (Spãtar Narcis min. 46).
Goluri: Rosca Ciprian min. 6, 8 Tomoioagã Dumitru min. 67, Marinca Adrian min. 67.
AS Universitatea Petrosani (Antrenor: Mihãilescu Viorel):  Visan Radu –  Bustan Radu,  Nistor Tiberiu,  Rus Claudiu (Maria Florin min. 33),  Pînzaru Sandu,  Onica Nicu,  Matras Claudiu (Mihãilescu Viorel min. 78),  Tocãnel Vlãdut,  Ciumac Dumitru (Costea Vlad min. 46),  Stanciu Sergiu,   Macaru Gabriel.
Goluri:  Costea Vlad min. 49, Nistor Tiberiu min. 86
Arbitru: Fodor Andrei (Deva)
Observator: Bãleanu Aurelian (Deva)