Primele douã ocupante ale clasamentului si-au onorat statutul cu victorii clare în deplasare: Soimul Bãita 3-0 la Cetate II Deva, Hercules Lupeni, 2-0 la Aurul Brad, prin golurile semnate în prima reprizã de D. Ursachi si A. Harangozo II.
Jiul Petrosani a cedat, 0-2 la Aurul Certej, dar juniorii au fãcut spectacol, câstigând cu 15-0!
Victorie clarã a Inter-ului Petrila la Uricani, scor 3-0, toate trei golurile oaspetilor fiind marcate de Adr. Dolha (min. 24 – 11m, 89 si 90), gazdele jucând în zece jucãtori din min. 34, prin eliminarea lui D. Scurtu.
La Cãlan, Victoria – Univ. Petrosani 0-1, oaspetii reusind golul victoriei prin Grigoras.
–-
C.S. Vulcan – Retezatul Hateg 1-1 (0-0)
Astenie de primavera
50 de suporteri (!?) si-au adus aminte cã a început fotbalul în Liga a IV-a la Vulcan, unii dintre ei întrebându-se, prin minutul 30, când începe meciul!
Asta pentru cã în prima jumãtate de orã nu s-a vãzut mai nimic. Încet-încet, Hategul începe sã domine în ultimul sfert de orã, (ãia având douã uriase ocazii de gol, min. 41 si 43), cu un sut razant si apoi la interventia uluitoare a portarului Cimporescu.
Oaspetii vor concretiza la reluare (min. 50) pentru 0-1, dupã care ocaziile curg la poarta Vulcanului: min. 62, Cãrãvan rateazã din 5 metri, min. 72, actiune splendidã Fabian Pop, încheiatã cu capul lui Ispas în Cimporescu, ocaziile rãzbunându-se în minutul 75, când vulcãnenii vor egala.
Din momentul egalãrii, presiunea Vulcanului se accentueazã, cu imensa ocazie a lui Bg. Andone (min. 77) în prim-plan, acesta neputând înscrie din 8 m, trãgând peste poarta goalã! Un rezultat care, practic, nu multumeste pe niciuna dintre echipe, care pe alocuri au pãrut cã încã se aflã în hibernare.

C.S. Vulcan – Retezatul Hateg 1-1
C.S. Vulcan (antr. Toni Sedecaru): Cimporescu – Silip (min. 28 Sãvoiu), Stânga, R. Pantilimon (min. 52 Andone), Ionasc – Miclãus, D. Florea, G. Rãdulescu (min. 90+1 Iordan), Bãrcãceanu – Vãduva, Pârvulesc
Retezatul Hateg (antr. Nelu Gavriluti): A. Tonca – Laslãu, Rob. Popa, Aiojoaie, M. Daj – Ispas, Cãrãvan, Fab. Popa (min. 85 Dãncescu), D. Belei (min. 70 A. Crisan) – Caia, Simoneac
Arbitri: Cristian Lazãr – Petrila
Obs. AJF: Petru Sperios – Hunedoara