ACS Energeticianul (antr. Bogdan Andone): Bg. Miron –  Drugã, Lung, Ionitã, Dragu – C. Cristea (min. 90 Misãras) – Cioiu, Vl. Tudorache (min. 76 Stoenac), Neacsa – Gârbitã (min. 61 R. Petre), Vl. Rusu
Metaloglobus Bucuresti (antr. Cristi Popovici): Anca Trip – Caramalãu, Bg. Panait, Culda, V. Andrei (min. 90 M. Albert) – Ov. Herea (min 46 Potecan), A Sava, Minosota, Vl. Vlad (min. 71 Riza) – Costache, Negote
Arbitru: Cristian Codrea – Baia Mare
Spectatori: 200.
Fãrã a se ridica la un înalt nivel spectacular, meciul de la Petrosani a fost celor aproape 200 de spectatori un spectacol agreabil si plãcut.
ACS Energeticianul pare mai decisã, chiar dacã Costache (min. 4) dã emotii portarului Bg. Miron, trimitând cu capul din 5m. Jocul treneazã, Vl. Rusu (min. 36) se ”remarcã” cu un luft de la 5m, vine golul din finalul primei reprize din penalty-ul transformat de Vl. Rusu în min. 44 dupã un fault asupra lui Vl. Tudorache. Oaspetii revin montati de la cabine, cu Ov. Herea (min. 60) egalând din 2m. Tot bucurestenii sunt cei care dau emotii în min. 78 prin Riza, ocazie de la 8m apoi Bg. Panait (min. 85) ratare incredibilã de la 3m, cu un sut peste poartã. Un minut mai târziu, bucurestenii cer penalty la o intrare asupra lui Ov. Herea dar Vl. Rusu va puncta golul victoriei în min. 87 cu un sut din 3m. Câteva momente mai târziu, Potecea putea aduce egalarea dar sutul acestuia de la 25m trece peste poartã.
Chindia îsi pãstreazã pozitia de lider
ASU Poli Timisoara – Pandurii Tg. Jiu 1 – 1, conturi încheiate pânã la pauzã.
Farul – Dacia Unirea Brãila 2 – 0 si constãntenii lui Petre Grigoras ies din zona retrogradãrii.
Liderul Chindia Târgoviste nu reuseste decât un 0 – 0 la Luceafãrul Oradea rateazã si un penalty, dar îsi mentine pozitia de lider.
Bacãul lui Florin Bratu o încaseazã fãrã drept de apel acasã, 0 – 2 cu Sportul Snagov.
Petrolul – UTA 2 – 2 dupã 1 – 0 si 1 – 2!
Surprizã la Mioveni, CS Mioveni – ACS Poli Timisoara 1 – 1, oaspetii egalând la patru minute dupã ce au fost condusi.
Golgeteri
14goluri: Ad. Voicu – Daco Getica Buc.
11 goluri: Negut – Chindia Târgoviste
10 goluri: Vl. Rusu – Energeticianul; Buhãescu – FC Arges; Cerchez – Chindia Târgoviste;  D. Pârvulescu – Pandurii Tg. Jiu.