În Seria a 5-a a Ligii a III-a a avut loc jocul A.C.S. Recea – Unirea Dej, etapa a

18-a, gazdele câstigând cu 3-2, dupã ce oaspetii conduceau cu 2-1 în minutul 90+1! Antrenorul echipei din Dej, Gheorghe Barbu (fost antrenor la Muresul Deva), îl acuzã grav pe arbitrul de Liga I care a condus acest joc, Denis Haidiner, spunând cã arbitrul hunedorean a fãcut tot ce i-a stat în putere pentru ca echipa gazdã, A.C.S. Recea, sã câstige meciul.

„Asa japcã nu s-a mai vãzut de pe vremuri”, acuzã antrenorul Dejului, echipa care a încasat douã goluri în minutele 90+2 si 90+4, ultimul, marcat de atacantul gazdelor Dunca, dupã un fault grosolan. „Un arbitru tânãr care s-a fãcut de râs. Faulturi de K1 nesanctionate, e o rusine ce a fãcut. O rusine de om!” a conchis antrenorul Gheorghe Barbu.