Fotbal de ”B”, sezonul 4…

Dacã ar fi sã o luãm dupã grilele televiziunilor centrale, asa ar trebui sã-i spunem, sezonul 4. Primele douã (tur si retur) s-au consumat în editia 2017-2018 în liga a III-a, când echipa a evoluat sub numele ACS Sirineasa, apoi a început sezonul 3 cu turul 2018-2019 sub numele ACS Energeticianul Tg. Jiu, iar acum, ”sezonul 4”, returul 2018-2019. Toate la Petrosani. Cu mentiunea cã, din actualul retur, au avut loc douã etape, pe 1 si 8 decembrie anul trecut. Asadar, în startul care se va da pe 23 februarie cu etapa a 23-a, vom avea la Petrosani o vizitã de galã, echipa centenarã ”U Cluj”. Campionatul se va încheia cu etapa a 38-a, pe 1 iunie, la Petrosani cu meciul ACS Energeticianul – Chindia Târgoviste. Asadar, un sezon de primãvarã cu 17 etape, cu douã intermediare, etapa a 30-a, pe 17 aprilie (Energeticianul – Ripensia Timisoara) si etapa a 35-a, pe 15 mai (CS Balotesti – Energeticianul). Un sezon care va începe peste trei sãptãmâni. Pânã atunci, calcule si iar calcule…

ETAPA 21, 7 decembrie 2018

l FC Arges      3:1 Pandurii Târgu Jiu

l Universitatea Cluj    3:1 Chindia Târgoviste

l Ripensia Tim.           2:0 Luceafãrul Oradea

l Dacia Unirea            2:0 ACS Poli Timisoara

l Daco-Getica 0:2 Academica

l CS Mioveni 0:4 Sportul Snagov

l Aerostar Bacãu         9:1 Metaloglobus

l Farul Constanta 1:1 UTA Arad

l ASU Poli Tim.         0:0 Energeticianul

l Petrolul Ploiesti        5:1 CS Balotesti

 

ETAPA 22, 23 feb. 2019

l Luceafãrul Oradea – ASU Poli Timisoara

l Energeticianul – Universitatea Cluj

l Chindia Târgoviste – Aerostar Bacãu

l Metaloglobus – FC Arges

l Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiesti

l CS Balotesti – CS Mioveni

l Sportul Snagov – Daco-Getica

l Academica – Farul Constanta

l UTA Arad – Dacia Unirea

l ACS Poli Timisoara – Ripensia Timisoara

 

ETAPA 23, 2 martie 2019

l ACS Poli Timisoara – Luceafãrul Oradea

l Ripensia Timisoara – UTA Arad

l Dacia Unirea – Academica

l Farul Constanta – Sportul Snagov

l Daco-Getica – CS Balotesti

l CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu

l Petrolul Ploiesti – Metaloglobus

l FC Arges – Chindia Târgoviste

l Aerostar Bacãu – Energeticianul

l Universitatea Cluj – ASU Poli Timisoara

 

ETAPA 24, 9 martie 2019

l Luceafãrul Oradea – Universitatea Cluj

l ASU Poli Timisoara – Aerostar Bacãu

l Energeticianul – FC Arges

l Chindia Târgoviste – Petrolul Ploiesti

l Metaloglobus – CS Mioveni

l Pandurii Târgu Jiu – Daco-Getica

l CS Balotesti – Farul Constanta

l Sportul Snagov – Dacia Unirea

l Academica – Ripensia Timisoara

l UTA Arad – ACS Poli Timisoara

 

ETAPA 25, 16 martie 2019

l UTA Arad – Luceafãrul Oradea

l ACS Poli Timisoara – Academica

l Ripensia Timisoara – Sportul Snagov

l Dacia Unirea – CS Balotesti

l Farul Constanta – Pandurii Târgu Jiu

l Daco-Getica – Metaloglobus

l CS Mioveni – Chindia Târgoviste

l Petrolul Ploiesti – Energeticianul

l FC Arges – ASU Poli Timisoara

l Aerostar Bacãu – Universitatea Cluj

 

ETAPA 26, 23 martie 2019

l Luceafãrul Oradea – Aerostar Bacãu

l Universitatea Cluj – FC Arges

l ASU Poli Timisoara – Petrolul Ploiesti

l Energeticianul – CS Mioveni

l Chindia Târgoviste – Daco-Getica

l Metaloglobus – Farul Constanta

l Pandurii Târgu Jiu – Dacia Unirea

l CS Balotesti – Ripensia Timisoara

l Sportul Snagov – ACS Poli Timisoara

l Academica – UTA Arad

ETAPA 27, 30 martie 2019

l Academica – Luceafãrul Oradea

l UTA Arad – Sportul Snagov

l ACS Poli Timisoara – CS Balotesti

l Ripensia Timisoara – Pandurii Târgu Jiu

l Dacia Unirea – Metaloglobus

l Farul Constanta – Chindia Târgoviste

l Daco-Getica – Energeticianul

l CS Mioveni – ASU Poli Timisoara

l Petrolul Ploiesti – Universitatea Cluj

l FC Arges – Aerostar Bacãu

 

ETAPA 28, 6 aprilie 2019

l Luceafãrul Oradea – FC Arges

l Aerostar Bacãu – Petrolul Ploiesti

l Universitatea Cluj – CS Mioveni

l ASU Poli Timisoara – Daco-Getica

l Energeticianul – Farul Constanta

l Chindia Târgoviste – Dacia Unirea

l Metaloglobus – Ripensia Timisoara

l Pandurii Târgu Jiu – ACS Poli Timisoara

l CS Balotesti – UTA Arad

l Sportul Snagov – Academica

 

ETAPA 29, 13 aprilie 2019

l Sportul Snagov – Luceafãrul Oradea

l Academica – CS Balotesti

l UTA Arad – Pandurii Târgu Jiu

l ACS Poli Timisoara – Metaloglobus

l Ripensia Timisoara – Chindia Târgoviste

l Dacia Unirea – Energeticianul

l Farul Constanta – ASU Poli Timisoara

l Daco-Getica – Universitatea Cluj

l CS Mioveni – Aerostar Bacãu

l Petrolul Ploiesti – FC Arges

 

ETAPA 30, 17 aprilie 2019

l Luceafãrul Oradea – Petrolul Ploiesti

l FC Arges – CS Mioveni

l Aerostar Bacãu – Daco-Getica

l Universitatea Cluj – Farul Constanta

l ASU Poli Timisoara – Dacia Unirea

l Energeticianul – Ripensia Timisoara

l Chindia Târgoviste – ACS Poli Timisoara

l Metaloglobus – UTA Arad

l Pandurii Târgu Jiu – Academica

l CS Balotesti – Sportul Snagov

 

ETAPA 31, 20 aprilie 2019

l CS Balotesti – Luceafãrul Oradea

l Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu

l Academica – Metaloglobus

l UTA Arad – Chindia Târgoviste

l ACS Poli Timisoara – Energeticianul

l Ripensia Timisoara – ASU Poli Timisoara

l Dacia Unirea – Universitatea Cluj

l Farul Constanta – Aerostar Bacãu

l Daco-Getica – FC Arges

l CS Mioveni – Petrolul Ploiesti

 

ETAPA 32, 27 aprilie 2019

l Luceafãrul Oradea – CS Mioveni

l Petrolul Ploiesti – Daco-Getica

l FC Arges – Farul Constanta

l Aerostar Bacãu – Dacia Unirea

l Universitatea Cluj – Ripensia Timisoara

l ASU Poli Timisoara – ACS Poli Timisoara

l Energeticianul – UTA Arad

l Chindia Târgoviste – Academica

l Metaloglobus – Sportul Snagov

l Pandurii Târgu Jiu – CS Balotesti

ETAPA 33, 4 mai 2019

l Pandurii Târgu Jiu – Luceafãrul Oradea

l CS Balotesti – Metaloglobus

l Sportul Snagov – Chindia Târgoviste

l Academica – Energeticianul

l UTA Arad – ASU Poli Timisoara

l ACS Poli Timisoara – Universitatea Cluj

l Ripensia Timisoara – Aerostar Bacãu

l Dacia Unirea – FC Arges

l Farul Constanta – Petrolul Ploiesti

l Daco-Getica – CS Mioveni

 

ETAPA 34, 11 mai 2019

l Luceafãrul Oradea – Daco-Getica

l CS Mioveni – Farul Constanta

l Petrolul Ploiesti – Dacia Unirea

l FC Arges – Ripensia Timisoara

l Aerostar Bacãu – ACS Poli Timisoara

l Universitatea Cluj – UTA Arad

l ASU Poli Timisoara – Academica

l Energeticianul – Sportul Snagov

l Chindia Târgoviste – CS Balotesti

l Metaloglobus – Pandurii Târgu Jiu

 

ETAPA 35, 15 mai 2019

l Metaloglobus – Luceafãrul Oradea

l Pandurii Târgu Jiu – Chindia Târgoviste

l CS Balotesti – Energeticianul

l Sportul Snagov – ASU Poli Timisoara

l Academica – Universitatea Cluj

l UTA Arad – Aerostar Bacãu

l ACS Poli Timisoara – FC Arges

l Ripensia Timisoara – Petrolul Ploiesti

l Dacia Unirea – CS Mioveni

l Farul Constanta – Daco-Getica

 

ETAPA 36, 18 mai 2019

l Luceafãrul Oradea – Farul Constanta

l Daco-Getica – Dacia Unirea

l CS Mioveni – Ripensia Timisoara

l Petrolul Ploiesti – ACS Poli Timisoara

l FC Arges – UTA Arad

l Aerostar Bacãu – Academica

l Universitatea Cluj – Sportul Snagov

l ASU Poli Timisoara – CS Balotesti

l Energeticianul – Pandurii Târgu Jiu

l Chindia Târgoviste – Metaloglobus

 

ETAPA 37, 25 mai 2019

l Chindia Târgoviste – Luceafãrul Oradea

l Metaloglobus – Energeticianul

l Pandurii Târgu Jiu – ASU Poli Timisoara

l CS Balotesti – Universitatea Cluj

l Sportul Snagov – Aerostar Bacãu

l Academica – FC Arges

l UTA Arad – Petrolul Ploiesti

l ACS Poli Timisoara – CS Mioveni

l Ripensia Timisoara – Daco-Getica

l Dacia Unirea – Farul Constanta

 

ETAPA 38, 1 iunie 2019

l Luceafãrul Oradea – Dacia Unirea

l Farul Constanta – Ripensia Timisoara

l Daco-Getica – ACS Poli Timisoara

l CS Mioveni – UTA Arad

l Petrolul Ploiesti – Academica

l FC Arges – Sportul Snagov

l Aerostar Bacãu – CS Balotesti

l Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu

l ASU Poli Timisoara – Metaloglobus

l Energeticianul – Chindia Târgoviste

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *