…s-au trezit jucãtorii energeticianului la Sânmartin, marcând în min. 90. Ce-a fost pânã  atunci? Ca de obicei,  energeticienii cu o primã reprizã bunã, dar apoi cãdere…. Gazdele încep cu suturile lui Prejmerean (min. 6, 13) peste poartã, marea ocazie fiind în min. 36 când Vasile Pop, singur cu portarul Bg. Miron trimite peste poartã! Un sut bun de la 22m va expedia si Al. Dulca (min. 33) dar balonul trece peste poartã. La reluare Oros (min. 48) si G. Paraschiv (min. 49) rateazã alte douã ocazii, oaspetii având prima situatie clarã de gol în min. 54, când Neacsa reia de la  11m din voleu,  dar portarul Moga scoate miraculos. Vl. Tudorache (min. 55) putea marca si el, va fi însã 1 – 0 Când Ludusan va puncta la numai douã minute  de la intrarea pe teren, apoi 2 – 0, iar golul  lui Vlad Rusu din final vine prea târziu pentru a putea restabili egalitatea.
Si totusi, Chindia!
Desi în ultima etapã a turului a cedat douã puncte pe teren propriu, 2 – 2 cu  ACS Energeticianul, Chindia Târgoviste bate în prima etapã din retur si revine pe prima pozitie. ACS Poli Timisoara la a doua victorie în campionat, face instructie cu Farul Constanta, scor de  forfait, 3 – 0. Într-un derby al luptei de promovare Petrolul Ploiesti obtine o victoriei importantã cu 1 – 0 la Sportul Snagov. Surprizã de proportii la CS Balotesti – FC Arges 4 – 0 ultimele douã goluri fiind marcate dupã min. 90 Condusã pe teren propriu, Academica Clinceni îsi revine si bate cu 2 – 1 pe CS Mioveni. UTA continuã pasa neagrã, 1 – 1 acasã cu Daco Getica Bucuresti, dupã ce oaspetii au condus cu 1 – 0 în prima reprizã.