Dupã mai bine de o lunã de secetã, fãrã puncte câstigate, echipa Pandurii Tg. Jiu, s-a impus, pe o vreme friguroasã, în fata a doar 200 de spectatori zgribuliti a reusit o victorie de orgoliu în fata echipei ACS Energeticianul. Joc modest în prima reprizã, cu doar o fazã de gol în min. 32 creatã de N. Pârvulescu portarul Bg. Miron opunându-se golului. Fazã controversatã la finalul primei reprize, cu un gol marcat de Nsiah, apoi anulat de arbitrii. La reluare, dupã o ocazie a lui Lung cu capul, gazdele deschid scorul în min. 61, apoi energeticienii au douã bare prin Vl. Rusu si Cioiu va fi 2 – 0 în min. 84, gazdele rãmân în zece jucãtori prin eliminarea lui Raicea (min. 86), dar nu se mai întâmplã nimic.

Pandurii Tg. Jiu (antr. Adrian Bogoi): Cotolan – D. Ciobanu, Konate, Al. Vasilescu – Raicea, Szorik – Tudoran (min. 82 P. Popescu), Vodã, Pârvulescu (min. 89 Blejdea) – Nsiah (min. 86 Rob. Licã)
ACS Energeticianul (antr. Bogdan Andone): Bg. Miron – Lung, Ionitã, Dragu, Drugã – C. Cristea (min. 82 C. Ionicã), Rob. Petre – Neacsa (min. 73 C. Neagu), Cioiu, Stoenac – Vl. Rusu (min. 88 Misãras)
Arbitru: Eduard Ionitã – Galati / Spectatori: 200
Golurile: 1 – 0 D. Ciobanu (min. 61) cu capul; 2 – 0 N. Pârvulescu (min. 84) cu un sut de la 12m.

Farul a prins strãlucire!
Una dintre echipele modeste ale ligii a II-a, Farul Constanta a spulberat cu 5 – 0 Luceafãrul Oradea, chiar dacã golgeterul Alex. Grigoras nu a marcat.
Liderul Chindia Târgoviste s-a chinuit, 0 – 0 la Metaloglobus Bucuresti.
Si Petrolul Ploiesti s-a chinuit cu ultima clasatã ACS Poli Timisoara, 1 – 0, gol L. Marinescu.
Balotestiul învinge cu 1 – 0 pe ASU Poli Timisoara golul fiind marcat de fostul timisorean Predescu.
Dacia Unirea Brãila 2 – 1 cu Daco Getica Bucuresti, reuseste prima victorie în campionat  desi echipa de la Dunãre era condusã în min. 1.