Dupã eliminarea lui C. Achim (între timp… eliminat si din lot!) de acum o etapã, cei de la ACS Energeticianul s-au ales cu un jucãtor în minus si în partida cu Snagovul, când pentru al doilea cartonas galben, în min. 77 Leasã a fost trimis la cabine. În rest, un meci cu putine faze de fotbal – în prima reprizã, singurul aspect mai notabil fiind dupã pauzã când s-au marcat cele douã goluri. Din pãcate, pentru echipa din Snagov…
Etapã… nebunã
Meciuri pline de surprize în aceastã etapã a 15-a.
În jocul Farul – CS Mioveni 3 – 3, oaspetii au condus cu 1 – 0, 2 – 1, 3 – 1 dar în final, 3 – 3.
În meciul Dacia Unirea Brãila – Petrolul 2 – 3, gazdele au avut 1 – 0 si 2 -1, apoi au cedat.
ACS Poli Timisoara – Aerostar Bacãu 2 – 3, dupã ce echipa gazdã avea 1 – 0 în min. 7, trupa lui Florin Bratu a avut o revenire spectaculoasã.
La Tg. Jiu în min. 19 Metaloglobus Bucuresti conducea cu 2 – 0, în final bucurestenii bucurându-se de o victorie cu 2 – 1.
Clinceniul îsi mentine forma bunã de la Petrosani, 2 – 0 cu ASU Poli Timisoara.
CS Balotesti (care vine sâmbãtã la Petrosani), a fost zdrobitã acasã, 1 – 4 cu Chindia Târgoviste, Cristi Negut reusind un hat trick pentru oaspeti.
Golgeteri:
11 goluri: Adr. Voicu – Daco Getica Bucuresti, Negut – Chindia Târgoviste
9 goluri: Cerehez – Chindia
8 goluri: D. Pârvulescu, Tudoran – Pandurii, Buhãescu – FC Arges, Buhãceanu – Aerostar Bacãu, Vl. Rusu – Energeticianul, Vraciu – Aerostar Bacãu.