În etapa a 7-a, desi la pauzã a fost 1 – 1, CSM Vulcan si-a revenit dupã pauzã, realizând scorul etapei, 5 – 1 cu Retezatul Hateg. Au punctat A. Harangozo, Bãdãrãu, D. Belei resp. Ov. Popescu.  Jiul rãmâne fãrã victorie, 2 – 5 acasã cu Aurul Brad (autori Tutã si Drãgoescu pentru Jiul). Universitatea Petrosani a egalat la 1 – 1 (gol Atilla Kiss) la Brad, fiind învinsã cu 2 – 1 în minutele de prelungire. Minerul Uricani (antr. Toni Sedecaru) a reusit un scor de forfait în meciul cu Victoria Cãlan, 3 – 0 cu ”bãtrânii”, Tr. Câmpean, Rere Moldovan, Mugurel Radu, Gabi Trestian si Vajda în teren în total … 222 de ani!
Douã duble, cinci la unu!
CSM Vulcan – Retezatul Hateg 5 – 1
CSM Vulcan (antr. Doru Mârsava): Ad. Farcas – Buduroi, Bãdãrãu, Cismasiu, Arcusi – D. Belei (min. 80 Visa), Simoneac, A. Harangozo, Ciocârlan – Silip (min. 88 V. Epure), Mândreci.
Retezatul Hateg (antr. Flavius Itul): Al. Coman – Ardelean, Buzducea, Albulescu, Pitigoi – D. Puscã, Sterp, Tãmãsiloni, R. Marcu (min. 53 Dãncescu) – I. Gavriluti (min. 68 Ridvald), Ov. Popesc.
Arbitru: Daniel Thirt – Cãlan
Autori: 1 – 0 A. Harangozo (min. 4), 1 – 1 Ov. Popesc (min. 18), 2 – 1 D. Belei (min. 47), 3 – 1 Bãdãrãu (min. 72), 4 – 1 A. Harangozo (min. 88), 5 – 1 Bãdãrãu (min. 90).