Dupã ce au deschis scorul în finalul primei reprize (min. 43 gol Matei) gazdele – Inter Petrila, au fost egalate la 1 – 1 în min. 85 de oaspetii de la Vulcan prin Mândreci (min. 85) abia intrat în joc de cinci minute în locul lui I. Rosian. Vulcãnenii au jucat în 10 din min. 51 prin eliminarea lui Buduroi.
La Bãita, Jiul Petrosani a fost învins cu 3 – 1, desi a egalat prin Al. Nicu (min. 9) la numai un minut dupã ce Pisoiu a deschis scorul! Apachitei (min. 25) si acelasi Pisoiu (min. 78) au marcat golurile victoriei gazdelor.
Minerul Uricani – Retezatul Hateg 0 – 2, cu douã goluri marcate de Sterp (min. 77) si Buzducea (min. 86) meci cu douã eliminãri, Tulpea (Uricani) si Sterp (Hateg) în minutul 90.
Victoria Cãlan a învins cu 3 – 2 Univ. Petrosani, oaspetii deschizând scorul scorul prin Horobet (min. 35), apoi va fi 3 – 1 pentru gazde (min. 50 si 80 A. Costea, min. 84 Naltu) si în final, 3 – 2 (gol min. Coltisor).
Golgeteri

5 goluri: Ov. Popesc – Retezatul Hateg

3 goluri: Simoneac – CSM Vulcan, Pisoiu – Soimul Bãita

2 goluri: Damianovici – Inter Petrila, Sterp – Retezatul Hateg, Apachitei – Soimul.

Derby de Valea Jiului, nedecis
Inter Petrila – CSM Vulcan 1 – 1 (1 – 0)
Inter Petrila (antr. Adr. Câmpean):  Haring – Sârb, Bg. Matei, Ad. Câmpean (min. 90 Torkos), Agapi – Horvath, Coste, Cozac (min. 52 Pãtrãscoiu), Fl. Dobre – M. Filip (min. 75 Diaconu), S. Iordache (min. 89 Bocu).
CSM Vulcan (antr. Doru Mârsava): Sg. Mihalache – Visa, Buduroi (eliminat min. 51), Silip, Bãdãrãu – D. Belei, Arcusi, Ciocârlan, Harangozo (min. 89 I. Bob), Simoneac, I.Rosian (min. 80 Mândreci)
Arbitru: Florin Anca – Deva
Au marcat: 1 – 0 Bg. Matei (min. 43), 1 – 1 Mândreci (min. 85)

Aproape de o surprizã
Soimul Bãita – Jiul Petrosani 3 – 1 (2 – 1)
Soimul Bãita: Stamatin – Ursu, Tene, Sevastita, I. Mihalache (min. 67 Hort) – Deak, S. Mateescu (min. 78 Petresc), Cl. Lazãr, Mercurean – Pisoiu, Apachitei.
Jiul Petrosani (antr. Damian Militaru): Costa (min. 46 Damian) – Talba (min. 46 Szekely), Rujoi, Petrici, Al. Nicu – Stoicoiu, A. Serban, Murar, Ghiur (min. 81 Lucaci) – Razv. Bãlan (min. 75 Cl. Miron), Diaconu.
Arbitru: Daniel Thirt – Cãlan
Au marcat: 1 – 0 Pisoiu (min. 8), 1 – 1 Al. Nicu (min. 9), 2 – 1 Apachitei  (min. 25), 3 – 1 Pisoiu (min. 79).