Partidã dinamicã pe vechea arenã „Parângul Lonea”, unde se juca fotbal cu impact în urmã cu zeci de ani… O echipã Jiul adunatã din entuziasmul lui Damian Militaru care a început promitãtor, dar apoi a cãzut vizibil, odatã cu trecerea timpului.
Dupã ce s-au vãzut condusi, petrilenii au iesit la atac, Horvath (min. 7) ratând din 7 metri, apoi Adi Câmpean (min. 14) cu capul din 4 metri. Lucrurile s-au reglat pânã la pauzã, portarul jiulist Damian apãrând si un penalty la M. Filip (min. 29) la scorul de 2-1 pentru gazde! O victorie clarã a unei echipe mai experimentat, chiar dacã în ultimele 20 de minut a jucat în zece oameni prin eliminarea lui Adi Câmpean.
Meci dramatic la Uricani
Startul Ligii a IV-a Hunedoara a fost unul relativ echilibrat, meciul Minerul Uricani – CSM Vulcan (1-1) fiind unul de mare încãrcãturã, cu un penalty apãrat în ultimul minut de Traian Câmpean (Minerul Uricani).
Retezatul Hateg a condus cu 2-0 la Geoagiu, multumindu-se în final cu un 2-2…