Desi virtual (si premiatã) campioanã echipa Mãgura Pui a jucat dezinvolt în ultima aparitie a actualului sezon, câstigând cu 4-2 la Ponorul Vata, campionii folosind echipa L. Militaru – Cr. Ban, Cãpritã, Tr. Biris, Ov Ciolea – Stoiconi, Poenar, A. Turcu, Bizera – Mailat, Pitigoi.
Campionii au marcat prin Cr Mailat (3) si Tr. Biris, astfel cã autorul celor trei goluri si-a consolidat pozitia de lider al golgeterilor Ligii a V-a Hunedoara. Scorul etapei l-a realizat CSC Ilia, 6-0 (autori Todicã 2, Moga, R. Stoica, Fenesi, Dane) cu Sargetia Bretea romanã. Desi a fost condusã cu 2-0 la pauzã, Unirea General Berthelot si-a revenit la Lunca Cernii reusind în final un 2-2 prin golurile lui Martinescu (min. 57) si Em. Bãiconi (min. 62).
Victoria Dobra – Metalul Criscior, printr-un gol încasat de gazde în minutul 85. Liderul Mãgura Pui a încheiat cu un avans de 15 puncte, iar ultima clasatã, Santos Boz nu a reusit nici o victorie!