Adus pentru un soc la Uricani, antrenorul Toni Sedecaru a clacat cu echipa sa Minerul, zdrobitã cu 9-0 la C.S. Hunedoara, jucãtorul Iulian Tecsi marcând un hat trick.
„Bombã” de proportii la Vulcan, acolo unde promovata C.S.M. a învins cu 2-1 campioana en titre Inter Petrila, dupã ce la pauzã petrilenii au condus cu 1-0 (gol D. Alexandru), oaspetii revenind prin punctele reusite de Bãdãrãu (min. 77) si I.Rosian (min. 90+1).
Jiul Petrosani a cedat din nou fãrã drept de apel, 0-2 acasã cu Victoria Cãlan, ambele goluri ale oaspetilor fiind marcate dupã pauzã.
Univ. Petrosani, 1-2 acasã cu Aurul Brad, acuzã arbitrajul:”Am jucat împotriva a 14 oameni, echipa din Bard, plus încã trei arbitrii” a declarat Viorel Mihãilescu, antrenorul Univ. Petrosani.
Hercules Lupeni nu a rezistat nici ea, 0-2 la Soimul Bãita, fiind acum la 25 de puncte de locul 1…
FOTBAL DE VALEA JIULUI
CSM VULCAN – INTER PETRILA2 (0) – 1 (1)
Arbitru Thirt Daniel, marcatori : Bãdãrãu Silviu min. 77, Rosian Ioan min. 90+1, Alexandru Dumitru min.34
CSM Mihai VIiteazu Vulcan (antr. Doru Mãrsava) : A. Farcas,Buduroi (’86 A. Rosian), Visa, Bulimej, V. Epure, I. Rosian, Moise, Simoneac, Mândreci (’89 I. Bob), Sg. Maier (’90), D. Belei (’60 Jilip)
CS Inter Petrila (antr. Adi Câmpean): Oniciu, Pãtrãscoiu, Cr. Duma, Perse, D. Alexandru, Agapi, Sg. Badea (’71 Anghel), Bg. Matei, Mares (’83 Diaconu), Horvath, Kalai.