Urmãritoarele liderului de la Petrosani, CSU II Craiova si C.S.M. Resita s-au poticnit weekend-ul trecut: CSU II Craiova a cedat, 0-2 la Deva, iar FCM Resita, 1-1 la Sebis, dupã ce a condus cu 1-0.
Gloria Lunca Teuz Cernei, scorul etapei, 4-0 cu Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
Desi a fost egalatã la 1-1, A.C.S.O Filiasi a reusit o victorie cu 3-1 cu Millenium Giarmata.
Aplauze la scenã deschisã
Aproape 1.000 de spectatori s-au putut bucura de un frumos spectacol fotbalistic, cu o echipã gazdã în mare vereva, în ciuda unor absente notabile, precum Vezan si Mansour.
A.C.S. Sirineasa se impune din din start, punctând în prima reprizã la fiecare ocazie. Dupã pauzã, portarul Iliescu (min. 51) scoate incredibil sutul din 3 m expediat de Cãtãlin Târã, tot el va lua la tintã din 7 m pe acelasi Iliescu (min. 53), pentru cã sapte minute mai târziu, Cãtãlin Târã sã trimitã cu capul razant peste transversalã. Soimii mai încaseazã douã goluri, Cioiu (min. 87 si 88) are douã mari ocazii, oaspetii terminã în corzi, scãpând ieftin cu 0-5. Un final aplaudat de spectatori la scena deschisã.