• Victoria din ultima etapã a turului cu 4-1 în daunaUnirii Gen. Berthelot, plaseazã echipa lui Ovidiu Ciolea pe un merituos loc 1.
    • Ponorul Vata învinge oarecum surprinzãtor, cu 2-0 la Bãcia (goluri Aldea si Achim).
    • Tot o surprizã poate fi socotit si rezultatul A.S.S. Orlea – Victoria Dobra 1-1(goluri Tomoni resp. Bodea), mai ales cã gazdele au egalat cu opt minute înainte de finalul jocului.
    • Scorul etapei s-a înregistrat la Ghelari, unde echipa localã a învins cu 5-0 pe Santos Boz (autori A. Radu 2, Grancea, Birta si Lupusor ), o „merituoasã” ocupantã a ultimului loc.
    • În meciul C.S.C. Ilia – Zarandul Criscior 3-3, gazdele au egalat în minutul 90+4 prin golul lui N. Moga.
    Golgeteri Liga V
    • 14 goluri : Dediu – Foresta Lunca Cernii
    • 9 goluri : Apati – Mãgura Pui, Sterp – Unirea Gen. Bethelot, Petrisor – Aurul Brad, Tomoni – A.S.S. Orlea
    • 8 goluri : R. Marcu – A.S.S. Orlea, I. Lupulescu – Mãgura Pui
    • 7 goluri : Mailat – Mãgura Pui, Rotariu – Metalul Criscior, D. Sãlãsan – Foresta Lunca Cernii, Rad Zarandul Criscior
    • 6 goluri : Al. Vlad  – Metalul Criscior
    Mãgura Pui –  Unirea General Berthelot 4 – 1 (2 – 1)
    CU LUPULESCU ÎN ZI MARE
    Meci peste nivelul Ligii a V-a la Pui, cu o echipã gazdã care si-a onorat din plin statutul de lider al judetului Hunedoara la acest nivel.
    Apati (min. 2), Mailat (min. 260 dau primele semnale ale ofensiveei Mãgurii Pui, suturile lor ocolind poarta lui Petrari. Va rata si I. Lupulescu (min. 28) din actiune, apoi în sapte minute scorul devine 2-1! La reluare I. Lupulescu puncteazã pentru 3-1, oaspetii abia în minutul 53, prin Kaizer (46 ani !) au o ocazie , sutul acestuia de la 30 m trecând pe lângã poartã. I. Lupulescu va trimite dintr-un penalty (min. 55) în transversalã, tot el dupã un minut ridicând  scorul la 4-1, apoi Fl. Dragos (min. 57) de la Unirea, trimite pe lângã poartã din …penalty comis de Cl. Zorfi, care va fi eliminat. Chiar si cu un om în minus Mãgura Pui pãstreazã rezultatul, ocupând pe merit titlul de campioanã de toamnã.