Liderul C.S. Hunedoara a „încãrcat” Uricaniul la el acasã cu 5-0, marcând încã din min. 2. Gazdele au rezistat, totusi, cu 0-1 la pauzã.
Univ. Petrosani a fost zdrobitã  cu 8-1 la Brad, Cl. Matras marcând unicul gol al oaspetilor  în min. 86.
Jiul Petrosani a cedat cu 1-3 la Cãlan.
Retezatul Hateg s-a întâlnit pe podium 7-0  cu Cetate II Deva, Ov. Popesc (2), Gavriluti (2), Cârdei (2), Vs. Pârvu.
Nici Inter Petrila nu a avut probleme, 6-0 cu CSM Vulcan (goluri M. Filip 2, Bg. Matei, Paduraru, Cr. Duma, Adr. Duma)
Hercules Lupeni – Soimul Bãita 2-1 (1-0)
Victorie cu emotii
Începutul de meci sub semnul unor polite „istorice”, de o aparte si de alta, fotbalul având de suferit o bunã perioadã de timp. Oaspetii au prima mare ocazie în min. 37, când Stamatin rateazã un penalty, acordat dupã un fault a lui Dãneasa asupra lui Pisoiu. Tot dintr-un penalty vor deschide scorul, 1-0 la pauzã. La reluare, este repriza lui Bãcãran, revenit precum Alibec, cu o mare ocazie în min. 46 (sut în portar) si cu un gol de 2-0 în min.50, apoi o ocazie cu capul în min. 60. Soimul Bãita egaleazã, ultimele zece minute Lupeniul tremurã (acum, era si foarte frig!) si  în final cei aproape 100 spectatori se bucurã de o victorie meritatã.
*   *   *
Hercules Lupeni (antr. Voicu Dan):  Dãneasa Adrian –Pecsar Ciprian, Buturcã Alexandru, Ionasc Cristian, Bosneag Radu, Pop Marius (Pârvulescu Cãlin min. 69), Moldovan Remus, Ciocârlan Cristian(cap), Bãcãran Petre, Harangozo Andrei (Tudoricã Nicolae min. 77), Rosian Ioan.
Goluri: Harangozo min. 42, Bãcãran min. 52.
Soimul Bãita (antr. Tânasa Mari ): Huzum Cosmin –Vajda Janos, Petresc Alexandru, Sevastita Andrei, Hort Cãtãlin, Chelariu Nicolae (Demian Raul min. 81), Pisoiu Ioan, Stamatin Claudiu, Benea Eduard (Mihalache Ionut min. 54), Salamon Lorant (Jurj Raul min. 69), Vîrtan Emil.
Goluri: Jurj Raul min. 82.
Arbitru : Anca Florin (Deva)
Observator: Biris Mirel (Deva)