ACS Sirineasa a curmat seria  pozitivã a timisenilor de la ACS Ghiroda, pe arena ”Emilian Pavel”, 4-0, 2-2, 4-1 si cel mai recent 4-2. ACS Ghiroda a suferit întâiul esec pe teren propriu de la promovarea în Liga 3, 1-4 (0-2) cu liderul neînvins ACS Sirineasa.  O victorie indiscutabilã a liderului în  negru-alb, care a oferit o lectie de fotbal noilor promovati în liga a treia, rãmânând neînvins în aceastã serie.  Primul gol al Sirinesei a venit în minutul  21, prin Lucian Iordache, din apropiere: 1-0. Acelasi Iordache, în minutul de prelungiri, marcheazã pentru 2-0, imediat dupã pauzã Costea înscrie si duce scorul la 3-0, iar Vezan 4-0 în minutul 74. Gazdele reusesc golul de onoare prin Baranyi. Asadar, debut cu dreptul pentru  noul antrenor, abia cooptat de la echipa  nou-promovatã din Bãlesti, Dan Vasilicã