A.S. Sântãmãria Orlea (antrenor Silviu Oneasã a spulberat pe moderna bazã sportivã de sub Castelul Kendefy cu 10-1 pe cei de la Santos Boz.

Liderul Dacia Orãstie (antrenor Cosmin Firu) a întors dupã 0-1 (gol Nasta) rezultatul de la Beriu, învingând clar echipa localã Berianul cu 4-1,  prin golurile reusite  de S. Niclescu (2)  si Sav (2), ambii jucãtori marcând fiecare  al doilea gol al sãu dupã  minutul 90.

CRONICÃ LA FATA LOCULUI:

MÃGURA PUI – C.S.M. VULCAN 3-0 (2-0)

Pe o vreme superbã, vreo 100 de curiosi au renuntat la slujba din Sfânta Duminicã, fiind prezenti (împreunã cu primarul Victor Stoica) la un meci frumos la acest nivel de Liga a V-a. Dupã un prim sfert de orã echilibrat gazdele s-au impus categoric reusind sã contureze în final un scor de forfait, Stoiconi (min. 84) ratând cea mai mare ocazie a meciului.  Un meci, o plãcere, în aerul proaspãt de sub Retezat!

*    *    *

MÃGURA PUI (antr. Ovidiu Ciolea):
Militaru – Cãpritã, Albesc, Tr. Biris, Cr. Ban – Duicã, Sãlãsan  (min. 83. Mamut), Ov. Ciolea, A. Turiu (min. 65 Buna) – Apati, Dãnãu (min. 56 Staconi)
C.S.M. VULCAN (antr. Doru Mârsava): Suteu – Pantilimon, Palade, Talpa, Visa – Krafft (min. 50 Crãciun), Rus,  Buduroi, Mândreci – Pârvulesc, Crâc (min. 65 Drãghici)
Au marcat:  1-0 Turcu de la 16 m la vinclu. 2- 0 Apati din actiune. 3-0 Sora Rosca din actiune.

C. C.S.C. Ilia              Soimul Bãita

În semifinale se vor întâlni câstigãtoarele din jocul B cu D si C cu A. Retezatul Hateg este calificatã direct, Muresul Pricaz fiind retrasã din campionat.