Liderul Dacia Orãstie s-a impus clar, 5-1 cu Ponorul Vata, autori fiind: Nicolescu (2), Dreptate, Sav, Mursa, (autogol), resp. Toc.

C.S. Ghelari a pierdut cu 1-2 la Berianul Beriu, dupã ce a condus la pauzã cu 1-0 (gol A. Radu în min. 7), a cedat cu 1-2, gazdele punctând prin Diplas (min. 51) si S. Paul (min. 90). Gazdele au jucat în zece oameni din min. 69, când a fost eliminat Oltean.

Zarandul Criscior – Cerna Lunca Cernii 6-1, dupã ce la pauzã era 6-0!

Cele sase goluri au fost marcate de Deoancã (3) si Breda (3), oaspetii puctând prin R. Preda. Inedit, jucãtorul D. Stefan (Berianul Beriu) a fost eliminat de arbitrul Sergiu Stanca (Orãstie) dupã încheierea jocului. Singura victorie în deplasare C.S.C Ilia – Victoria Dobra 0-1 (0-0) golul învingãtorilor fiind marcat de Avãdanei (min. 75). Recordul de goluri, 8, în meciul Sargetia Bretea R. – Agro Bãcia 5-3, autori Lungu, Gergely, Plic, Miclãus, Cãldãruse, resp. Ileasã (2), Petraru.

… SI TREI BARE!

Extrem de interesant si disputat , pentru nivelul Ligii a V-a, meciul de pe cocheta bazã sportivã de la Orlea, acolo unde echipa gazdã a câstigat  clar, cu un final formidabil. Dupã deschiderea scorului relativ repede, gazdele se întrec în ratãri cu nemiluita: 16, 21 si 25, Tomoni trimite suturi periculoase (ultimele douã în barã!), dar cei care înscriu sunt vulcãnenii, din penalty. În continuare Bâhu (min. 33) si Dãncescu (min. 39) rateazã uluitor, pentru ca imediat dupã pauzã sã se facã 1-2! Revin gazdele în atac, Urs (min. 49) trage peste poarta goalã de la 14 m, pentru ca egalitatea de  2-2 sã vinã în minutul 55. Din acest moment în teren nu mai este decât A.S.S.O., care dupã ratãrile lui Dãncescu (min. 58), Rãzv. Marcu (min. 63 în barã!) si Tomoni (min. 77), va avea ultimele zece minute de foc, cu trei goluri unul mai frumos decât altul, ce va aduce în final o victorie clarã a gazdelor cu 5-2.

A.S. Sântãmãrie Orlea – C.S.M. Vulcan 5-2 (1-1)

A.S. Sântãmãrie Orlea (antr. Flaviu Itul): Dav. Olãrescu – Rus (min. 68 Ionescu), M. Stoica (min. 46 Maris), Bâhu, Oneasã (min. 72 Mitucã) – Gheoancã, Urs, R. Marcu, Tomoni – Dãncescu, Itul.

C.S.M. Vulcan (antr. Doru Mârsava): Suteu – Buduru, F. Palade, Talpã, Vas (min. 89 eliminat) – Fl. Rus, Silip, Bãdãrãu, Mândreci – Pârvulesc, L. Moldovan (min. Krafft).

Arbitru: Daniel Thirt – Cãlan

Obs. AJF.: Petre Spãrios – Hunedoara

Spectatori: 400

Au marcat: 1-0 (min. 7) Dãncescu trage de la 14 m, retine si apoi scapã portarul Suteu; 1-1 (min. 30) Fl. Palade din 11 m, dupã un fault a lui Gheoancã asupra lui Mândreci.; 1-2 (min. 48) Silip din actiune; 2-2 (min. 55) Maris, loviturã liberã de la 30 m la vinclu; 3-2 (min. 82) Tomoni din 3 m, cu capul pe spate; 4-2 (min. 83) Tomoni de la 25 m; 5-2 (min. 88) Jurmoni de la 20 m.