Reporter: Traian Câmpean, cum te simti dupã un 0-10 acasã?

Traian Cîmpean: Dezastru! Asa ceva nu mi s-a întâmplat în toatã cariera. Explicatii ar fi destule, dar dupã un asemenea scor…

Rep.: Si totusi…

T.C.: Ne-a lipsit Gabi Trestian si Vajda. Apoi majoritatea veneau dupã o noapte la “Balul Bobocilor”. La antrenamente nu vin mai mult de 10-12 jucãtori, cu juniori cu tot, n-ai cum sã motivezi. Iar în meciul C.S. Hunedoara eu am gafat la vreo 4 goluri, iar hunedorenii au prins douã intervale de 10-15 minute pe reprizã în care ne-au tocat. Vã spun sincer, am un sentiment de jenã, parcã am fi fost în curtea scolii…

Rep.: Ce va fi în continuare?

T.C.: Mergem înainte! Avem restanta cu Metalul Criscior, sper sã încheiem turul cu o primã victorie. Oricum, din retur trebuie fãcut ceva, asa nu se mai poate. Dacã vom putea aduce 3-4 jucãtori, cât de cât peste ce avem, ne-am putea redresa. Altfel, vom mai avea astfel de derapaje.