M eci dinamic și frumos la Uricani, cu o primă mare ocazie a gazdelor în min. 30 prin Chircă. De remarcat exemplul celor doi veterani, Mugurel Radu , (52 de ani), la Uricani și Traian „Jalon” Câmpean (53 ani), care au jucat toate minutele partidei!

Gazdele au făcut prima schimbare în minutul 3, Erdös făcând întindere, apoi, joacă avântat, cu mulți tineri în teren (Agrigoroaie-20 ani, Chircă-18 ani, Horia Câmpean-18 ani, Al.Crăciun-22 ani, Prem-16 ani, Al.Roșu-17 ani), antrenorul Toni Sedecaru mizând în
continuare pe promovarea jucătorilor localnici. După pauză, C.S.M.Vulcan pare mai proaspătă, reușind să se impună prin frumosul gol marcat de Gabi Rădulescu.  „Au meritat victoria, mai ales că ne-au dominat după pauză. Sunt mulțumit, în general, de randamentul echipei. Eu am convingerea că din primăvară ne vom revedea și vor veni și rezultatele” a declarat Vasile Scurtu, președintele Minerului Uricani.

Minerul Uricani – C.S.M.Vulcan = 0-2 (0-1)
* Minerul Uricani (antr. Toni Sedecaru): Morar-Anghelina, Bălănean, Chircă, H.Câmpean-Al.Crăciun, Erdös (min.3 Stejar), Agrigoroaie, I.Radu-Al.Roșu, Prem.
* C.S.M.Vulcan (antr.Dan Voicu): Tr.Câmpean-Vl.Negrea (min.60 D.Florea), Ciocârlan, I.Roșian, Bănceanu-Buțurcă, Horobeț, G.Rădulescu, Șilip-Krafft (min.90 Burlan), D.Belei (min.75 R.Moldovan).
Arbitru: Andrei Fodor – Deva | Spectatori:-
GOLURILE:
0-1: D.Belei (min.45) din centrarea lui Krafft;
0-2: G.Rădulescu (min.62) dintr-o frumoasă acțiune personală.

LUPTĂ STRÂNSĂ LA VÂRF
●Inter Petrila deschide scorul în min.8 (Bocu) la Orăștie dar pierde cu 1-2 prin golurile marcate de Baban și Vârlan ● Retezatul Hațeg învinge cu scor de forfait, 3-0 pe C.S.II Hunedoara, prin golurile lui D.Pușcă-2 și Ov.Popesc ● Scorul etapei, Gloria Geoagiu-C.S.M.II Deva 6-0, cu golurile lui Noja-2, Barb, Cârdei, Costea și Vâjdea ● Șoimul Băița s-a distrat la Călan, scor 6-1 cu cea care părea o revelație, Victoria…