●Turul s-a încheiat cu trei echipe pe podium, având același număr de puncte, 20 ● C.S.M.Vulcan, 7-1 dezlănțuită la Călan (în min.16 conducea cu 4-0!), când a marcat toate cele șapte goluri în prima repriză ● Cristi Horobeț a marcat patru goluri pentru vulcăneni, celelalte fiind reușitele lui D.Belei, Krafft și Mândreci ● Gazdele au jucat din min.40 în zece, după eliminarea lui Marius Alexa ● Minerul Uricani încheie turul cu prima victorie, 1-0 cu C.S.II Hunedoara, prin golul reușit de Al. Crăciun în min.81● Retezatul Hațeg a reușit un scor de forfait, 3-0 cu C.S.M.Deva (goluri marcate de I.Gavriluți, Ștefoni și Ov.Popesc), rămânând campioana turului ● Meci dramatic la Lonea, unde Inter Petrila învinge în prelungiri, 4-3 (autori Ad.Duma-2, Bg.Matei-2) pe Șiomul Băița.

810 MINUTE au trecut până ca Minerul Uricani să câștige primul meci.