Cocheta bază sportivă „Măgura” din Cisnădie (200 km de Petroșani) a găzduit în a 11-a etapă a Campionatului meciul cu Jiul Petroșani.
Un meci în care Jiul avea destule absențe din motive medicale (Drăgoescu, Mărmăneanu, Arcuși, Cuibari), dar cu o mobilizare exemplară, a reușit un punct prețios în această deplasare.
După o primă repriză liniștită, au venit și ratările din repriza secundă. Mai întâi Marius „Jackson” Tuță în min. 69, apoi gazdele au trimis în bară (min.80), având o a doua mare ocazie în min. 85. Jiul putea câștiga în min.90, dar cornerul executat de Tuță a fost ratat de Torkos.
„Sunt mulțumit, cu atâtea absențe am jucat bine, un rezultat de egalitate just după ocaziile ambelor echipe, arbitraj bun”, a precizat antrenorul secund al Jiului, Toni Sedecaru.
„BOMBE” ȘI SURPRIZE
● Cu „bătrânii” Fl.Costea și Fl.Pârvu, Dăeștiul a surclasat Flacăra Horezu cu 4-0, o surpriză fiind și C.S.M.II Deva – Gilortul Tg.Cărbunești 1-0 ● Echipele secunde ale divizionarelor Ligii I, Gaz Metan Mediaș și Hermannstadt Sibiu au oferit un 2-0 pentru medieșeni, prin dubla lui Alin Moldovan ●